Po dvou domácích porážkách v utkáních, kdy bylo Dynamo minimálně favoritům vyrovnaným soupeřem, se sestupový nůž zařezává stále hlouběji do hrdla. Uvolnit sevření by mohly body dovezené z venkovních zápasů. Ten nejbližší v Brně bude mít pikantní příchuť v trenérském obsazení týmu z jihomoravské metropole. "Jirka Kotrba i Míra Soukup mají samozřejmě všechny naše hráče perfektně přečtené, ale já v tom žádný velký problém nevidím. Mančafty v první lize se u nás tolik nemění, takže podobně dobře máme my přečtené fotbalisty Brna," nepřipouští žádné předčasné výmluvy trenér Robert Žák. Ten pečlivě soupeře studoval v záznamech prvních dvou zápasů Jihomoravanů. Obě utkání přinesla překvapivé výsledky, nejprve Brno uspělo na hřišti Slovácka, poté ale podlehlo podceňované Opavě. "Zpracovávali jsme si oba zápasy, snažili jsme se vypozorovat, kde jsou slabá místa hry soupeře. To ukázaly zejména inkasované branky v Opavě. Jedna padla po standardce, druhá po rychlé rozehrávce," prozradil kouč.
Esem je Zelenka

Když má trenér Žák charakterizovat nedělního soupeře, začne od složení obranných řad. "Mají nově složenou obranu, která se snaží hrát zodpovědně a dává základ rychlým výpadům. Silné mají kraje, kam se stáhl Baláž, na druhé straně je mladý slovenský reprezentant Had." V záloze vidí Žák sílu v kombinačních schopnostech tria Musil, Siegl, Černý: "Jsou velmi dobře technicky vybavení, zezadu je kontroluje Večeřa." Esem je podle jihočeského lodivoda útočník Zelenka. "Dokáže se skvěle orientovat v pokutovém území a je schopen vstřelit gól téměř z ničeho. Musíme ho dobře pohlídat a nedat mu žádný prostor," naznačuje náplň předzápasové porady Žák.

Hledáme střelce z dálky

I když Dynamo podalo proti Spartě velmi slušný výkon, nebyl Žák spokojen s některými herními činnostmi svých svěřenců. Stále mu chybí střelba z dálky, postrádá typ fotbalisty, který je schopen vzít na sebe zodpovědnost v zakončení. Radost mu udělal volej Grubera, ale přidat se musejí další hráči. "V tomto duchu chystám udělat změnu, jedním z těch, kteří se nebojí střílet je Krajčík," dává naději na základní jedenáctku slovenskému středopolaři. Zlepšit by se měl podle trenérových slov také důraz v obou šestnáctkách, což je zatím velká slabina mužstva ze Střeleckého ostrova.

Obermajerovi chybí fyzička

Doktoři mají stále méně práce, hry neschopen už je pouze zraněný Horejš. Obermajer už je naopak zdravotně zcela fit a brzy bude svému týmu nápomocen. "Zatím ho ale asi nepostavím, měsíc netrénoval, musí dohnat fyzičku. Na první start si bude muset ještě počkat," zní Žákův verdikt a Obermajer tak bude své nedávné spoluhráče z Bohemians Baláže a Václavíka sledovat od první minuty pouze z lavičky.

Kuliče disciplinárka na hřiště nepustí

Disciplinární komise ČMFS se dnes zabývala žádostí Dynama o prominutí zbytku trestu Marka Kuliče. "Nedopadlo to dobře, zamítli to. Hodně jsem Marka už na tento zápas chtěl, protože on za dobu, co jsem u mužstva, byl vždy jedním z nejlepších hráčů na soupeřových trávnících. Zcela zodpovědně říkám, že on je ten hráč, který dokáže sám vyhrát zápas. Nedá se nic dělat, bude nám k dispozici až proti Boleslavi," lituje absence svého klíčového hráče trenér budějovického mužstva.

Mužstvo ještě mrtvé není

Ligová kola přibývají, bodové konto nenarůstá. Zápas v Brně může umazat z tabulky pravdy nějaký bod nebo může prohloubit sestupovou propast. "Bereme každý bod. Ale ani při případném neúspěchu ještě nebude mužstvo mrtvé. Pro nás jsou nejdůležitější zápasy, které nás čekají doma, v nich přivítáme ohrožená mužstva," připomíná Žák rozlosování, které pošle do Českých Budějovic mimo jiné Drnovice, Slovácko či Opavu. Do konce ligy chybí tucet zápasů a každý trenér má spočítáno, kolik bodů je potřeba k záchraně. "My potřebujeme uhrát šestnáct, sedmnáct bodů," není Žák výjimkou.

Fanoušci nás drží

Tradičně ztichlý Střelecký ostrov už je minulostí a zasloužili se o to nejen fandové Sparty a Baníku, ale v rámci svých možností přispívá i za pochodu nově tvořený kotel příznivců Dynama. Ten byl navíc v posledním zápase doplněn trubači z Vimperka. A přestože v Brně budou tito fanoušci chybět, požádal trenér o zprostředkování poděkování za dosavadní podporu. "Zpětně bych chtěl moc poděkovat fanouškům za jejich obrovskou podporu, kterou nám vyjadřují i v téhle situaci. Já je vidím naproti sobě a i mě to dodává sílu. Vím, že to kluci také cítí a je mi líto, že po zápase jsou tak zklamaní a fanouškům nepoděkují. Na jejich obranu chci říct, že je to pro ně moc těžké a oni se i stydí za to, že body nedokázali vybojovat. Určitě ale nepřestávejte, všichni o vás dobře víme a jsme za vaši podporu moc rádi," vyzývá Robert Žák.