Po nevydařeném nedělním zápase se Spartou si fotbalisté Dynama České Budějovice příliš neoddychli. Již dnes na Střeleckém ostrově totiž přivítají zachraňující se rezervu Brna a trenér František Cipro se plně uvědomuje důležitost zápasu. "Nutnost vyhrát doléhá i na samotné hráče, nelze ale jinak. Musíme to překousnout, a pokud by se nedařilo, tak ty tři body vydřít a vybojovat. Už kvůli lidem, kteří na Spartu přišli v tak hojném počtu, se musíme rehabilitovat," řekl odhodlaný kouč Jihočechů.

Preview k zápasu Dynamo - Brno "B"

Fotbalisté Dynama mohou nedělní porážky litovat dvojnásob. Patrně se pro následující kola připravili o vysoké divácké návštěvy (duel se Spartou sledovaly téměř čtyři tisícovky zklamaných diváků) a zároveň promarnili jedinečnou příležitost dotáhnout se na vedoucí Kladno. "Především je ale  velká škoda to, že jsme se v neděli neodpoutali v tabulce od svých největších soupeřů v boji o postup," litoval František Cipro. Trenér Jihočechů se ale nechce již ke smolnému zápasu na E.ON stadionu vracet. "Měli jsme rozbor utkání u videa a tam jsme si všechno vyříkali," podotkl Cipro.

Pokud chtějí budějovičtí fotbalisté dále pomýšlet na postup, nemohou si již podobné výkonnostní "zkraty" jako v utkání se Spartou dovolit. "Pevně věřím, že jsme si ten výpadek vybrali a že proti Brnu zabereme opět na sto procent," spoléhá na kvalitu svých svěřenců kouč Dynama. Moc dobře si ale uvědomuje, že na jih Čech nepřijede lehký soupeř. Brněnské mladíky v letošní sezoně zdobí především precizní defenziva, přes kterou se nedokázali Jihočeši prosadit v prvním podzimním utkání (0:0). "Brno je remízovým králem," upozorňuje trenér Cipro také na fakt, že více než polovina utkání brněnské rezervy skončila nerozhodným výsledkem.

Podle zpráv z Brna sice virové onemocnění příliš mladíků z B-týmu nezasáhlo, přesto se dá ale očekávat příjezd o poznání slabšího týmu. "Pendlů sem asi moc nepojede, protože brněnské áčko má hodně nahuštěný program," ví v den zápasu František Cipro. Právě již zmiňovaná defenziva rezervy Brna je většinou kompletně tvořena hráči širšího A-týmu a skutečnost velmi nahuštěného programu brněnského A-týmu může mít vliv na složení béčka ve středečním zápase. Trenér Cipro se ale bude více zabývat vlastním týmem, protože jak pro Českobudějovické listy řekl, nad změnami v základní sestavě týmu se ještě zamyslí těsně před zápasem. "O základní jedenáctce se rozhodne až po předzápasovém tréninku," řekl závěrem František Cipro.