Fotbalisté Dynama poprvé na jaře v zápase Fortuna národní ligy neinkasovali. Z hřiště Ústí nad Labem si přivezli bod za remízu 0:0 a velký podíl na čistém kontě měl také Jiří Kladrubský, který se opět po nějaké době představil po boku Pavla Nováka na postu stopera.
Jiří Kladrubský

Jirko, jak jste viděl remízu 0:0 na hřišti Ústí nad Labem?
Bod z Ústí bereme, ale jinak je to škoda, protože jsme odehráli především v defenzivě dobrý zápas. Dostávali jsme se navíc do šancí, jenže teď nám to zakončení nevychází. Vázne nám ta předfinální a finální fáze. Ukázal to například Péša (Jakub Pešek), který to při své útočné akci udělal skvěle, ale poté to nedotáhl, když netrefil bránu. Osobně ale věřím tomu, že když budeme takto poctivě pracovat i v dalších zápasech, tak se nám to začne dříve nebo později vracet v podobě gólů a získaných bodů.

Těšit vás muselo to, že jste soupeře na jeho hřišti nepustili praktiky do žádné šance.
My si před každým zápasem říkáme, že chceme hrát vzadu na nulu (s úsměvem). Určitě jsem moc rád, že se nám to konečně po čtyřech zápasech povedlo a že jsme neinkasovali. Hra naší defenzivy byla dobrá. Dobře jsme se posouvali, vzadu jsme se zajišťovali, a tak by to mělo vypadat.

Na jaře jsme ve čtyřech zápasech dali jen dva góly. Co změnit, aby se nám začalo dařit i střelecky?
V zápasech i při tréninku k tomu musíme přistupovat na sto procent. Pouze pokud budeme pracovat s maximálním úsilím, tak teprve tehdy se nám to začne vracet.

Vy jste se dnes vrátil na svůj nejobvyklejší post ve středu obrany, jak se vám tam hrálo?
Je pravda, že je to pozice, kterou jsem hrál během své kariéry nejčastěji. Na stoperu jsem hrál jak ve Spartě, tak potom třeba ve Slovanu Bratislava. Je to post, který mi asi nejvíce vyhovuje. Za ty roky, co fotbal hraji, můžu asi říci, že je to takový můj post (s úsměvem).

Nyní nás čeká o víkendu první tým tabulky. Na Střelecký ostrov přijede Olomouc, což bude soupeř, který bude chtít hrát fotbal. Souhlasíte, že se dá očekávat zajímavá partie?
S tím naprosto souhlasím. Na zápas proti Olomouci se moc těším. Moc mi tedy nejde do hlavy, proč se to hraje v půl jedné odpoledne. Ale O.K., respektuji to. Nic to ale nemění na tom, že k nám přijede velice kvalitní soupeř, a to je přesně ten zápas, který by mohl přilákat lidi. Před fanoušky se hraje vždy lépe, než před prázdným stadionem. Já tedy jen doufám, že fanoušci přijdou a že nám pomohou získat první jarní tři body.

Po remíze v Ústí čekání na první jarní výhru trvá (31. března 2017)

Bezbrankovou remízou zakončili fotbalisté českobudějovického Dynama druhou třetinu sezony 2016/17. Po výsledku 0:0 v Ústí nad Labem tak pokračuje čekání Jihočechů na první jarní výhru. Souboj s Armou příliš fotbalové krásy nenabídl, ani jeden z celků si moc šancí nevytvořil.