V šestém kole druhé nejvyšší soutěže nedošlo víceméně k žádným velkým posunům v tabulce. Dynamo se bohužel pořád trápí, a tak po prohře v Kunovicích, ač zvláště v prvním poločase předvedlo o hodně zlepšený výkon, kleslo na nejnižší příčku. České Budějovice jsou tedy na dně a z pohledu optimistického se mají alespoň od čeho odrazit. Třeba si tak alespoň jihočeského klubu přestanou všímat média a v tisku se již nebudou objevovat jedovaté titulky typu „Jihočeši jsou pro smích...“.
Kladno si prohodilo místo s Hradcem Králové, neboť vyhrálo doma nad Pardubicemi, zatímco Východočeši na domácím hřišti s Vítkovicemi jen bezbrankově remizovali. Díky zlepšeným výkonům se na třetí místo vyšvihl celek Ústí nad Labem, který měl ještě po třetím kole pouhé dva body. Nyní má na svém kontě bodů 11. V závěru zápasu se zálohou Sparty se Severočechům podařilo získat tři body po gólu Brožíka. Viktoria Žižkov, také s 11 body, okupuje díky horšímu skóre čtvrté místo po remíze s Xaverovem. Hosté sice vedli gólem Bálka, ale Žižkováci devět minut před závěrem řádné hrací doby zvládli alespoň vyrovnat. O bodový zisk se zasloužil Kalod, který dokonce mohl skóre obrátit ve prospěch domácích, ale druhá trefa mu nevyšla. Na pátou příčku klesl tým HFK Olomouc, který byl v prvních kolech překvapivým lídrem tabulky. HFK má ovšem také 11 bodů. Deseti body se mohou pyšnit po čtyřgólové nadílce Jihočechům Kunovice. Domácí fanoušci byli výkonem svého mužstva nadšeni, považovali zápas za skvěle vydařený a pěli ódy na „Muže dne“, kterým se stal Petr Faldyna. Sedmé až deváté místo s osmibodovým kontem patří již zmíněnému Xaverovu, záložnímu týmu Brna, jenž v pondělní dohrávce remizoval s Drnovicemi a dal nejrychlejší gól kola – již v 1. minutě se trefil Střeštík, který využil zaváhání Schindlera, a Kroměříži, která remizovala s HFK Olomouc 2:2 poté, co po první pětačtyřicetiminutovce vedla gólem Šmahaje. O bod méně má Hlučín, kterému se po svižném začátku také přestalo dařit. Se šesti body jsou jedenácté Vítkovice a stejný počet bodů mají i Pardubice. Sparta B, která je dalším soupeřem Dynama, má bodů pět a stejně jako Jihočeši zatím vyhrála jen jednou. Drnovice, po již zmíněné remíze s Brnem B, zakotvily minimálně na jedno kolo na 14. místě. Záložní tým Olomouce dokázal poprvé vyhrát, a to dokonce venku. Jeden gól, z 66. minuty, jenž dal Vyskočil, stačil k zisku tří bodů v Hlučíně, a tak se Olomouc B odlepila z posledního místa tabulky. Má však stejně bodů jako po 6. kole poslední SK Dynamo České Budějovice, a to čtyři.

V uplynulém kole padlo 18 gólů, což je nejméně za poslední tři kola. Pět gólů z celkového počtu padlo v Kunovicích a Petr Faldyna se mohl radovat z hattricku. Hráči obdrželi 40 žlutých karet, nejvíce opět v Kunovicích, a to sedm, z toho hráči Dynama pět. Padly i dvě červené karty. Obránce Vepřek z Olomouce B ji dostal již ve 20. minutě, přesto jeho tým vyhrál. Nejvíce diváků bylo na zápase Hradce Králové s Vítkovicemi, a to 3453, nejméně diváků bylo na Ústí nad Labem se Spartou B, a to 357.