Nová soutěž - Juniorská liga - startuje již tento týden. Ve středu se odehraje kompletní první kolo. Mladíci Dynama v něm přivítají na Střeleckém ostrově od 17 hodin Zbrojovku Brno. Vstup je pro diváky zdarma.

Juniorka Dynama ve středu vstoupí do Juniorské ligy. První duel se odehraje na Střeleckém ostrově od 17 hodin se Zbrojovkou Brno. Jihočeši mají za sebou náročnou přípravu i utkání Poháru České pošty. V něm v neděli porazili pod hlavičkou Strakonic v jihočeském derby Český Krumlov 4:0. Dvě branky vstřelili Petr Benát a Zdeněk Linhart.

Když vynecháme pohár, tak českobudějovičtí mladíci odehráli osm přípravných duelů. V nich měli střídavou bilanci. Na tři výhry s Kladnem, Jihlavou a Lažišti, přišlo pět proher a to s Jihlavou, Kladnem, Znojmem, Táborskem a Příbramí. Juniorce vypomůže i několik hráčů A-týmu. Kdo přesně to bude, to zatím není jasné.

Brněnská juniorka odehrála méně přípravných duelů. Nejprve podlehla Hodonínu 1:3, poté si spravila chuť na Rosicích a Líšni. Nad síly Moravanů byla Břeclav, v generálce Zbrojovka Brno zdolala Spartu Brno 2:1.

Vstup na úvodní kolo Juniorské ligy bude na Střeleckém ostrově zdarma. Pro diváky bude otevřena Východní tribuna. Utkání, které startuje v 17 hodin, budě řídit rozhodčí Tomáš Kocourek, na čarách mu budou pomáhat pánové Řezáč a Průcha.