Po čtyřech kolech mají fotbalisté Dynama na svém kontě nula bodů a začínají se dostávat do velmi složité situace. Po Spartě a Olomoucí doma na Střeleckém ostrově přivítají další ambiciózní celek, se kterým již musí uhrát nějaké body, aby se nedostali do ještě větších problémů. "Teď asi nikdo nečeká, že něco uhrajeme a proč by to zrovna nyní nemohl odnést Jablonec," pokládá řečnickou otázku trenér Jihočechů Jiří Lerch.

Týmy Dynama České Budějovice a Baumitu Jablonec patří k tradičním ligovým soupeřům. Oba celky se v nejvyšší soutěži střetly již celkem osmadvacetkrát. Mírně lepší bilanci mají fotbalisté ze severu Čech, kteří dokázali vyhrát třináctkrát, Jihočeši mají na svém kontě deset výher. I střelecké bilance hovoří ve prospěch Jablonce, který vstřelil 38 branek, Dynamo o deset méně.

Doma na Střeleckém ostrově se Jihočechům ale proti Jablonci daří. Ze čtrnácti soubojů pouze dvakrát prohráli, devět utkání vyhráli a jen třikrát skončily souboje se Severočechy nerozhodně. Střelecké skóre zápasů v Českých Budějovicích je 21:7!

Největší současnou hvězdou Jablonce je útočník David Lafata. Odchovanec Jihočeského Olešníka již od útlého věku platil za výjimečného střelce. Svůj čich na góly potvrdil již jako hráč Dynama České Budějovice, za které dokázal v jedné sezoně nastřílet úctyhodných deset branek. Jeho hvězda ale naplno zazářila až v Jablonci, kde dozrál do skvělého ligového střelce a v loňské sezoně v tomto týmu získal dokonce korunu pro krále ligových střelců.

Fotbalisté Dynama tak musí být v neděli před skvělou ofenzivou Jablonce na pozoru. "Osobně si myslím, že je to dobře, že hrajeme s tak silným soupeřem, jakým je Jablonec. Teď asi nikdo nečeká, že něco uhrajeme a proč by to zrovna nyní nemohl odnést Jablonec," říká před zápasem trenér budějovického týmu Jiří Lerch.

Celá kabina budějovického týmu si samozřejmě uvědomuje vážnost současné situace. "Nervozita v současné chvíli vládne, to je samozřejmá věc. Situace sice začíná být již kritická, přesto ale všichni kluci naplno makají a je jen otázkou času, kdy přijde nějaký kladný výsledek a všechno se to otočí k lepšímu," říká odhodlaně trenér Lerch.

Jihočeši dobře vědí o silných stránkách svého soupeře a chtějí se na něj co nejlépe připravit. "Víme o jejich výborných výsledcích, nechci říkat, že máme jejich hru přečtenou, ale všechny jejich hráče dobře známe. Víme, jakou hrou se Jablonec prezentuje, a věříme, že se na ně dobře připravíme," pokračuje Lerch.

Fotbalisté Dynama by mohli v neděli nastoupit v nejsilnější sestavě. Trenéři budou mít k dispozici prakticky celý kádr. "Horejš měl nakopnuté koleno, ale od středy již normálně trénuje a já věřím, že bude v neděli k dispozici. Z dalších hráčů si Honza Halama trochu stěžoval na bolavé koleno a Rasťa Bakala má ze zápasu s Bohemians zlomený nos, ale věřím, že i oni budou k dispozici," dodal budějovický trenér.