Mnoho fanoušků se jistě velmi těšilo na další zápas fotbalistů SK České Budějovice, protože posledních několik kol naznačovalo, že se mužstvo dostává do herní pohody a že by mohl být k vidění dobrý fotbal.
Ten, kdo se v sobotu nakonec na náš domácí stadion vydal, určitě nelitoval. Po tak trochu smolném i možná maličko nespravedlivém zápase v Opavě bylo mužstvo z jihu Čech odhodlané získat tři body a po výborném výkonu se mu to také podařilo.

Důležité je dodat, že fotbalisté Jablonce, kteří se prezentují na hřištích soupeřů především výbornou defenzivou, byli hned v úvodu zápasu značně zaskočeni. Neodehrálo se ještě ani čtvrt hodiny a už prohrávali po výborně zahrané standardní situaci 0:1. Severočeši se poté snažili obranu Jihočechů překonat dlouhými nakopávanými míči, ale precizně hrající defenziva jim nedala vůbec žádnou šanci. Obranná čtveřice domácích dávala soupeři ochutnat z pravé fotbalové moderny. Především na pravé straně obrany se výbornou aktivní hrou prezentoval slovenský reprezentant Pončák, který svými průniky po pravé straně zaměstnával hráče, kteří měli „na starost“ tvůrce hry Vozábala.

Vůbec největší penzum práce odvedl bezpochyby Tomáš Sivok – hlavou rozdával nádherné přihrávky, vstřelil první branku utkání a hned několikrát mužstvo zachránil při stoprocentních šancích soupeře.

Mezi hvězdy mužstva lze zařadit i Davida Lafatu, kterému se podařil husarský kousek. Dokázal vstřelit dvě branky v rozmezí pouhých 135 vteřin!! Díky těmto trefám se zařadil mezi elitní střelce soutěže, kteří v 9 zápasech dokázali vstřelit čtyři branky. Lepší jsou pouze ostravští Heinz a Pospěch.

Jablonečtí tak dostali na jihu lekci z fotbalovosti. Budeme doufat, že onu fotbalovou krásu předvedou naši fotbalisté i příští sobotu, kdy na náš stadion zavítá mužstvo Starého Města.

Deník Sport: "Do poločasu hosté ztělesnili fotbalovou bezradnost, ke které po půli přidali ještě naprosté zoufalství. Za celý zápas vystřelili směrem na Kafkovu branku jen jednou. A to až dvanáct minut před koncem, kdy už bylo o výsledku stejně rozhodnuto. A v pohodě hrajícím Jihočechům neztížili vůbec nic. Ti naopak s přehledem kombinovali a třemi góly (během tří minut se dvakrát trefil Lafata) nedali utrápenému soupeři nejmenší šanci na odpor. Po souboji jihu proti severu hosté prchali domů s naprostým pocitem trapnosti."
MF Dnes: "Chataři a chalupáři přišli o velmi dobrý fotbal ze strany domácích. Nejdříve soupeři nic nedovolili, potom mu dali tři góly a zbavili ho chuti do hry. Hosté nechtěli nic, hrát, útočit, bránit, nic jim nešlo. Zápas domácí končili kombinační hrou a přidávali další a další šance. Pro hosty vše dopadlo jakž takž."

Hodnocení hráčů:
Deník Sport: Kafka - 5, Pončák - 6, Horejš - 6, Homoláč - 5, Leština - 6, Vozábal - 6, Chlebek - 6, Sivok - 8, Plocek - 7, Lafata - 8, Kulič - 7
MF Dnes: Kafka - 2, Pončák 2,5, Horejš - 2, Homoláč - 2, Leština – 1,5,Vozábal – 1,5, Chlebek - 3, Sivok - 1, Plocek – 2,5, Lafata – 1,5, Kulič - 2
Známka pro rozhodčího: Deník Sport - 8 (výborný), delegát Nevrlý - 7 (dobrý)