Byla to premiéra v Gambrinus lize, na kterou se nový kouč Dynama Jan Kmoch dlouhé týdny hodně těšil. Samotný zápas na teplických Stínadlech ale budějovickému kouči nakonec hodně zhořkl. Jeho tým, jehož v posledních zápasech zdobila precizní defenziva, hned čtyřikrát inkasoval a domů se vracel s přídělem 4:0. "Mužstvu Teplic mohu pouze gratulovat, protože jsme byli dnes velmi snadným soustem. Hodnotit zápas je pro mě nyní moc těžké," kroutil hlavou sedmapadesátiletý trenér Jihočechů.

Jihočeši začali velmi podobně jako v nedávné přípravě proti Fenerbahce Istanbul. Hned v úvodních minutých inkasovali branku a zatímco proti tureckému týmu se dokázali rychle zvednout a následně srovnat skóre, proti Teplicím se jim to nepodařilo. "Mužstvo Teplic sice hrálo super, ale my jsme jim ty branky v prvním poločase vlastně úplně nadělovali. Nerad bych se nějak unáhloval, ale branky padaly po našich hrubých chybách a vše bych si rád nejraději prohlédl na videu," pokračoval na pozápasové tiskové konferenci Jan Kmoch.

Fotbalisté Dynama měli především v defenzivě až nezvykle mnoho okének. Toho domácí hráči často využívali a poměrně lacino se dostávali do velkých šancí. "Během zápasu jsme dělali velké taktické chyby, dávali jsme soupeři míče úplně zadarmo a ten se úplně lehce dostával do zakončení," hledal kouč Dynama těžko slova, jak by popsal své dojmy. Přitom před odjezdem do Teplic bylo mužstvo velmi dobře naladěné. "Rozhodně jsme sem nejeli na výlet. Jeli jsme sem s pokorou a chtěli jsme tady něco uhrát. To bychom se ale museli vyvarovat těch tragických chyb," doplnil dále kouč již pouze pro náš web.

Velmi kriticky pak trenér hodnotil jednotlivé řady svého týmu a prakticky na nikom nenechal nit suchou. "Samozřejmě bylo vidět, že brankář pro nás nebyl jistotou, nedařilo se ani obraně, kde především Riegel po dlouhém herním výpadku neunesl tlak a kvalitu těch útočníků. Krajní obránci byli také pod velkým tlakem a pouze vlastně odkopávali míče," hřměl budějovický kouč a jedním dechem pokračoval: "Útok nám nepodržel míč, záloha byla příliš daleko, nedostávala se do hry, a proto jsem třeba střídal i Hílka, který byl hodně pasivní. Když chcete uhrát dobrý výsledek, tak ti hráči musí být více sebevědomí, více agresivní a víc si věřit."

Trenér Dynama během letní pauzy zkoušel na krajích obranné formace celou řadu fotbalistů, nakonec se ale rozhodl poslat do zápasu dvojici Peroutka - Šmíd, která nastupovala k ligovým zápasům i v loňské sezoně. "Očekával jsem tlak Teplic, čekal jsem tlak hlavně ze standardních situací, což se potvrdilo. Proto jsem tam chtěl mít dobré hlavičkáře Peroutku se Šmídem. Do vápna nám v průběhu zápasu létaly centry a my pak dostávali góly, které jen tak nevidíte," podotkl trpce kouč Kmoch. "Z této dnešní porážky se musíme rychle oklepat a po důkladném rozboru musíme začít myslet na další zápas, který nás čeká příští neděli. Určitě uděláme všechno, abychom tento nepovedený zápas odčinili," řekl na závěr budějovický trenér.


Domácí kouč Jiří Plíšek naopak zářil po skončení zápasu radostí. I on debutoval na lavičce A-týmu Teplic a start to byl více než vydařený. "Rád bych poděkoval svému mužstvo za to, jakým způsobem k tomuto utkání přistoupilo. Řekli jsme si, že budeme hrát celých devadesát minut a jsem moc rád, že hráči skutečně i za vysokého vedení hráli až do konce v plném nasazení, měli chuť hrát a kombinovat," pochvaloval si kouč. Jeho tým hrál opravdu proti Jihočechům s velkou chutí a vedle čtyř vstřelených branek si vypracoval i další velké šance. "Vítězství a předvedeného výkonu si nesmírně vážím a doufám, že to pro nás bude impuls do další práce. Poděkovat bych chtěl i divákům, kteří na zápas přišli v hojném počtu a celý zápas nás hlasitě povzbuzovali," liboval si dále Plíšek.

I přes vysokou výhru svých svěřenců, nezapomněl Plíšek vyzdvihnout svého bývalého spolupracovníka Jana Kmocha. "Mužstvo Budějovic bude pod trenérem Kmochem podávat dobré výkony, protože ho jako trenéra moc dobře znám a vím, že je to dobrý trenér. Určitě jeho kvality budou týmu přinášet ovoce," řekl sympaticky kouč Severočechů.

Velký hlad po gólech v nedělním zápase předvedl především znovuzrozený útočník Tomáš Jun, který v generálce na ligu třemi góly rozstřílel Králův Dvůr a stejný počet gólů poté nastřílel i do sítě Dynama. "Jsme rádi, že potvrdil tu svojí střeleckou formu z těch závěrečných přátelských zápasů. Určitě mu musíme za jeho střeleckou potenci poděkovat a zároveň mu musíme poblahopřát k hattricku. Poděkovat ale musíme celému mužstvu, které mu ty šance připravovalo," chválil Plíšek své ovečky a zároveň na dotaz novinářů vysvětloval, proč se v základní sestavě neobjevil Štěpán Vachoušek. "Štěpán měl zdravotní problémy, s týmem poslední dny prakticky netrénoval a až včera se zapojil do tréninku. Zranění to ale nebylo vážné a v dalších zápasech by měl být k dispozici," dodal Plíšek úplně na závěr.