Nedělní porážku svého týmu nesl kouč Dynama České Budějovice Jan Kmoch velmi těžce. Jindy velmi výřečný trenér obtížně hledal slova, jakými by zhodnotil nepovedené vystoupení svých svěřenců na hřišti Příbrami (0:3). "Ten zápas se mi hodnotí velmi těžce. Takováto porážka je pro mě prostě takový hodně krutý příběh, protože strávit devadesát minut na lavičce a sledovat hráče tak, jak pracovali, to je prostě utrpení," nebral si servítky lodivod Jihočechů.

Kouč Dynama Jan Kmoch musel svému italskému trenérskému kolegovi po utkání pogratulovat. Jihočeši dokázali nájezdům příbramského týmu odolávat pouze v prvním poločase a ve druhé polovině utkání následně třikrát inkasovali. Nejvíce ale Kmocha mrzelo, že jeho tým nepředvedl prakticky nic směrem do útoku. "Za celý zápas jsme prakticky neohrozili branku Příbrami, nebyli jsme schopni sprintovat, nebyli jsme ochotni vyhrát osobní souboj, ale přitom jsme v uvozovkách hodně faulovali, protože my jsme měli snad třicet pět faulů a domácí měli faulů snad jenom pět. To bych ale nerad dál komentoval," všiml si lodivod Dynama. Domácí se skutečně poměrně lehko dostávali k ohrožení budějovické brány - sudí Paták odpískal během utkání v neprospěch Dynama 21 faulů, které domácí rozehrávali vesměs v okolí velkého vápna Dynama. Naopak Jihočeši kopali během utkání 11 přímých kopů, tyto standardky byly ale většinou rozehrávány z poloviny hřiště nebo vlastní poloviny.

Fotbalisté Dynama během úvodních tří kol Gambrinus ligy hned sedmkrát inkasovali. Pět z těchto sedmi branek pak byly jako přes kopírák. Po centru ze strany.. "Každému takovému gólu předcházel únik přes hráče, který nezachytil soupeře. A pak následuje chyba brankáře tak, jak tomu bylo dnes u prvních dvou gólů. Gólman školácky oba centry podběhl," kroutil nevěřícně hlavou trenér Jihočechů. Na přímý dotaz novinářů, zda dojde před dalším utkáním ke změně na brankářském postu, hledal Kmoch několik vteřin odpověď a poté zasmušile pronesl: "Život je tvrdý a možná to budeme řešit." Snad každý fotbalový fanoušek Dynama musel i při domácím zápase s Bohemians zaregistrovat, že gólman Kučera není ve své kůži. Brankář je jen stínem toho, který byl v loňské sezoně dlouho hodnocen jako nejlepší muž v rukavicích v celé Gambrinus lize. Trenér Dynama vůbec netuší, co stojí za takovou proměnou zkušeného gólmana. "Kdybych to věděl, tak už třeba chytá někdo jiný a nebo bychom dělali něco, abychom to odstranili. Já jsem se spoléhal na to, že je to zkušený gólman a že je na svém místě. Bohužel nyní vůbec nevím, kde je ta příčina, že se mu nedaří," krčil opět rameny lodivod Dynama.

Vše ale není pouze o brankáři. Jihočeši hráli v Příbrami hodně za očekáváním a jejich hra stále pouze na dlouhých odkopech, se kterými si útočné duo Svátek - Sedláček nedokázalo poradit. "Taktika přitom byla jednoznačná. Hrát po zemi, rychle dopředu, kolmé přihrávky. Hráči byly pod tlakem soupeře, vůbec nestíhali a museli to pak řešit těmi odkopy," všiml si Kmoch. Trenér Jihočechů také podotkl, že útočníci měli sice herním stylem obránců hodně zkomplikovanou úlohu, přesto i od nich ale očekával více..


Italský kouč příbramského celku Massimo Morales naopak po skončení utkání zářil spokojeností a několikrát své svěřence vyzdvihl. "Skládám komplimenty našemu týmu, protože s každým zápasem hraje lépe a lépe. Je také velmi zajímavé sledovat, jak ti mladí hráči dokáží trénovat s těmi staršími a nyní tady máme takový dobrý mix, aby se nám i v dalších zápasech dařilo," přikyvoval zkušený fotbalový cestovatel.

Sám Morales také ale uznal, že motivovat hráče na utkání s Dynamem nebylo vůbec jednoduché. "Před zápasem pro nás bylo velmi obtížné hráče na utkání připravit, protože jsme odehráli předtím dva dobré zápasy, ale bohužel s nula body," vzpomínal kouč na zápasy s Brnem a na Slavii. Přesto ale jeho svěřence zvládli zápas velmi dobře a ze hřiště mohli odcházet za potlesku téměř čtyř tisíc fanoušků. Pro Dynamo to mohl přitom být velmi podobný zápas, jaký na jihu Čech minulý týden odehráli fotbalisté Bohemians. Tentokrát byli ale v pozici Pražanů právě Jihočeši, kteří sice úvodní nápor domácího celku přežili, avšak nezvládli druhý poločas. "Náš tým začal být před zápasem trochu nervózní a i samotný zápas začal nervózně. Začali jsme ale dobře, byli jsme přesvědčeni o tom, že vyhrajeme, jenže při zakončení v prvních třech čtyřech šancích jsme měli zachovat chladnější hlavu," popisoval zápas Morales.

Dynamo minulý týden proti Bohemians branku vstřelit nedokázalo ani ve druhém poločase, jenže domácí Příbrami se to povedlo, čímž se tým uklidnil. "V poločase, kdy jsme odešli do kabin, bylo ale vidět, že je tým hodně nervózní, že ještě neskóroval a já jsem se snažil tu nervozitu z hráčů dostat. Řekl jsem jim, ať jsou trpěliví, že určitě budou mít ještě další šance, ze kterých budou moci dát gól," pokračoval italský kouč. Jeho svěřenci druhý poločas skutečně zvládli a celkem v pohodě dokráčeli ke třem bodům. "Třikrát jsme ve druhém poločase skórovali a jak řekl trenér hostujícího týmu, zasloužili jsme si dnes vyhrát," dodal na závěr Massimo Morales.