Zapomenout na úvodní nezdar v Hradci Králové a odstartovat novou vítěznou šňůru. S těmito plány půjde českobudějovické Dynamo do dalšího utkání, v němž v neděli přivítá pražskou Olympii. Na utkání se těší i Jakub Pešek, jenž má na soupeře jasný recept - rychlý první gól.

Jihočeši nevstoupili do jarní části Fortuna národní ligy dobře. Na východě Čech prohráli s exligovým Hradcem Králové 1:2 brankou ze třetí minuty nastavení. „Jsme zklamaní, že z utkání nemáme ani bod. Minimálně na remízu jsme měli. Hradec neměl nic. Dvakrát vystřelili na branku, z toho dali dva góly,“ ještě nyní nechápe porážku s Votroky záložník Jakub Pešek. „Naše hra se výrazně zlepšila, o to víc mrzí, že hned na úvod jsme ztratili. Porážka pro nás musí být ponaučením, abychom zůstali koncentrovaní až do poslední minuty,“ snaží se z neúspěchu vzít to lepší nejlepší hráč Dynama v podzimní části sezony.

Úvodní jarní zápas se mohl vyvíjet jinak, kdyby Jihočeši využili některou ze svých nadějných příležitostí. V jedné z nich byl i Pešek, svoji akci ale nedovedl do gólového závěru. „Navezl jsem balon do vápna, obešel stopera a možná jsem si míč ukopl o trochu víc. Gólman dobře vyběhl a přihrávku mi vykopl. Jinak byli dva naši hráči před prázdnou brankou. Mrzí mě to, mohli jsme vést. Ale celkově musíme my krajní hráči mít podobných průniků za zápas víc,“ má jasno čtyřiadvacetiletý křídelník.

Když na konci základní hrací doby Jakub Pešek přepouštěl své místo Lukáši Poučkovi, tak netušil, že jeho tým odjede bez bodů. Při střídání měl rodák z Chrudimi úplně jiné myšlenky. „Věřil jsem, že bychom ještě mohli přidat rozhodující gól. I když spíš už jsem také asi přemýšlel o remíze. Bohužel Hradec z obyčejného přímého kopu a centru do vápna dotlačil rozhodující gól,“ odmlčí se. „Při tom i po naší vyrovnávací brance jsme měli navrch a dobývali jejich obranu. Nepovedlo se, i proto jsme se tento týden na hru do plných na tréninku zaměřili,“ ujišťuje Pešek.

Českobudějovičtí po kvalitním doplnění kádru a slušné přípravě mysleli na prohánění kandidátů na postup. Hned v prvním jarním kole však klopýtli. „Je to nepříjemné, ale musíme úvodní nezdar odčinit. Zvednout hlavu a jet dál. Čekají nás zápasy, které chceme a musíme zvládnout. Snad se chytneme a uděláme šňůru vítězství,“ zůstává pozitivní nejlepší českobudějovický střelec, který společně s Ivem Táborským nastřílel zatím čtyři branky.

Chytit by se černobílí chtěli proti pražské Olympii, která však pravděpodobně bude vycházet z poctivé defenzivy. „Nebude to lehký zápas, což jsme se přesvědčili už u nich. Jsou agresivní, bojují o každý míč. Ale musíme držet míč, dostat je pod tlak, posílat centry do vápna, střílet a góly přijdou. Olympie určitě bude zalezlá a bude čekat na brejky. Na to si musíme dát pozor,“ hledá šikovný rychlonožka recept na nejbližšího soupeře.

Alfou a omegou bude opět první branka. Kdo ji vsítí, bude držet všechny trumfy v ruce. „Ve druhé lize je první gól extrémně důležitý. Pokud bychom první inkasovali, tak soupeř zaleze a bude cítit šanci. To nesmíme dopustit. Musíme co nejdříve rozhodnout,“ uzavírá odhodlaně Jakub Pešek.

Podzimní duel na Strahově skončil bez branek, když oba celky jednou nastřelily brankovou konstrukci. Jarní odveta startuje na Střeleckém ostrově v neděli v 17 hodin.