Již v loňské sezoně inkasovalo Dynamo ve dvou zápasech na hřištích soupeřů pět branek, ale podobný kolaps jako byl nedělní duel s průměrným Kladnem Jihočeši nepamatují. Tým vedený trenérem Františkem Strakou v prvním poločase zápasu totálně propadl a jen díky gólmanu Kučerovi svítil o poločasové přestávce na ukazateli skóre stav 3:0. "Z mého pohledu se dá těžko něco pozitivního hodnotit. Před zápasem jsme si hodně předsevzali, ale bohužel nebylo na hřišti vůbec nic vidět. Dostali jsme lekci z efektivity, důrazu a nasazení. Chci aby hráči hráli srdcem, ale místo toho jsme dnes byli smeteni z povrhu," kroutil po skončení hlavou trenér František Straka.

Jihočeši chtěli do utkání vstoupit aktivně, jenže již na začátku třetí minuty po tlaku Kladna inkasovali a veškeré plány týmu se zbořily jako domeček z karet. "Chtěl bych se omluvit všem fandům budějovického fotbalu za to, co se dneska na hřišti stalo. Já doufám, že se podobný blackout mému týmu za mého působení v Dynamu již nestane. Tohle jsou situace, které jsou pro trenéra hodně hodně nepříjemné," hodnotil utkání trenér Jihočechů.

V první půlhodině utkání si domácí borci vytvořili velký tlak a dostali se snad do osmi vyložených šancí. Tři z nich dokázali proměnit a se zbytkem si musel poradit gólman Pavel Kučera, který i ve zbytku zápasu prožíval horké chvíle. "Na detailnější rozbor zápasu si ještě počkám, ale jsem na něj hodně zvědavý. Toto utkání mě bude totiž hodně zajímat. Nehledejme ale chyby zase jenom v záložní řadě. Na defenzivní hře se podílí celý mančaft a ten celý dnes selhal," pokračoval v hodnocení František Straka. Právě Pavlu Kučerovi po zápase musel nový lodivod Dynama hodně děkovat. Celkový výčet šancí domácího celku byl v závěrečném hodnocení až hrozivý. "Trenér při takovémhle zápase neskutečně trpí. Těch šancí měli domácí mnoho a hrozilo, že skóre bude ještě o poznání vyšší. I když dostal Pavel Kučera pět gólů, byl jednoznačně naším nejlepším hráčem a to asi dnes svědčí o všem," popisoval své pocity budějovický kouč.

Velký debakl Jihočechů nezůstane pochopitelně bez odezvy. Impulsivní trenér již po zápase přejímal, jak bude vůči hráčům v následujících dnech jednat. "Je správné, že přijde během týdne neskutečné mytí hlav, protože takhle se mužstvo prezentovat nemůže. Absolutně nesouhlasím s tím, co se tady dnes odehrálo a já udělám vše pro to, aby se tohle již nikdy neopakovalo. Ten zápas si musíme tvrdě rozebrat a určitým hráčům musíme důrazně promluvit do duše, aby si uvědomili, co je to mít srdce," pokračoval důrazně kouč Straka. Byl to vážně extrémní zápas. Domácí hráči i fanoušci mohli být po zápase v absolutní euforii, naopak hráči Dynama museli klesnout až na samé psychické dno. "Domácí využili našich až někdy neskutečných chyb. Na lavičce jsem tohle vůbec nechápal. To se ale bohužel ve fotbale stává. My musíme co nejdříve zapomenout, nejlepší by bylo hned zítra zapomenout a třeba hned ve středu hrát další zápas, aby měli hráči možnost toho kamene, který teď mají, se zbavit," pokračoval odhodlaně František Straka.

Výpadky Dynama na hřištích soupeřů nejsou rozhodně výjimečné a i o tom kouč Straka věděl. "Měl jsem zprávy, že podobné výsledky Dynama nejsou v posledních letech příliš neobvyklé. Musíme se zeptat hráčů, aby nám řekli, co bylo příčinou, že takto zkolabovali. Věřil jsem, že ta úspěšná série Kladna proti nám může skončit. Ale dnes se ukázalo, že ten blok týmu a to vědomí nezdarů na Kladně je příliš velký," chrlil ze sebe Straka. V kabině Dynama bude během pozápasového rozboru asi pořádně horko, přesto kouč neuvažuje, že by na řadu přišly pokuty: "Nejsem ten typ trenéra, který by hned hráčům sahal na peníze. Věřím, že každý z těch hráčů si dobře uvědomuje, co dnes na hřišti vyprodukoval. Zatím bych nechtěl sahat k nějakým drastickým opatřením."

Domácí trenér Jaroslav Šilhavý mohl utkání s Dynamem hodnotit ve velkém klidu. Jeho tým v průběhu celého zápasu dominoval a výsledek 5:1 je spravedlivým vyjádřením dění na hrací ploše. "Utkání se mi pochopitelně hodnotí dnes po takovém výsledku moc dobře. Hráčům jsme v kabině poděkovali především za první poločas. Hráči chtěli hrát uvolněně dopředu a bylo to na nich znát. Ty góly na začátku nám honě pomohly, Budějce pak působily hodně zakřiknutě a my jsme měli další šance," hodnotil spokojený kouč Kladna.

Přesto ani Jaroslavu Šilhavému nebylo v průběhu celého zápasu příjemně. Našly se i chvíle, ve kterých Dynamo nepříjemně kousalo: "Ve druhém poločase se Budějce zvedly, přeskupily sestavu a za stavu 3:1 nám trošku zatrnulo, protože bylo vidět, že kluci znervózněli. Hosté neměli co ztratit, ale my jsme naštěstí dali gól a potom už definitivně rezignovali a nakonec jsme ten zápas v pohodě dohráli."