Netradiční přestávku absolvovala většina druholigových celků před posledním podzimním kolem. Jihočeši se na závěrečný duel podzimu chystali jako při "běžné" reprezentační pauze. Trenér Horejš a jeho tým se nenechají mást tabulkou a k duelu proti poslednímu Žižkovu přistoupí zodpovědně. Chybět jim však bude ve skvělé formě hrající kapitán Kladrubský.

Českobudějovičtí fotbalisté si užívají dobrou formu a první místo v tabulce, i proto jim reprezentační přestávka utekla příjemně. Jihočeši ale závěrečný duel podzimu s Viktorií Žižkov rozhodně nepodcení. „Připravujeme se na poslední utkání jako na každé jiné. Během reprezentační přestávky jsme poctivě trénovali, v náročném programu měli kluci akorát volný víkend,“ přitakává hlavní trenér černobílých David Horejš.

David Horejš

Přípravu na závěr první poloviny sezony Dynamu nenarušilo ani nepříznivé počasí čtvrtého listopadového týdne. „V týdnu sice dva dny sněžilo, ale přípravu nám to nijak nezkomplikovalo. Akorát jeden den jsme trénovali na umělé trávě. Hřiště na Střeleckém ostrově je ve velice dobrém stavu, takže si myslím, že se v neděli určitě hrát bude,“ nepřipouští bývalý ligový obránce pochybnosti, že by se nedělní klání mohlo odkládat.

Na Střeleckém ostrově se v neděli utkají celky, které jsou ve zcela jiném rozpoložení. Dynamo vládne F:NL, je v pohodě a aktuálně uhrálo z pěti zápasů třináct bodů. Naopak poslední Viktoria Žižkov se topí v problémech, pětkrát za sebou prohrála a Pražané už spíše vyhlíží konec podzimu. Na oko jasná záležitost, ale může to být naopak ošidný zápas. „Utkání se Žižkovem je pro nás velice důležité. S hráči se chystáme a vůbec s nimi neřešíme postavení v tabulce. Žižkovu se sice nepovedl začátek sezony, ale mají ve svém středu řadu kvalitních hráčů. Čeká nás náročné utkání,“ varuje Horejš.

Jistou nepříjemností pro černobílé barvy je, že kvůli čtyřem žlutým kartám bude nuceně absentovat kapitán Jiří Kladrubský. „Když vám vypadne obránce, který má v kanadském bodování 3+9, má obrovskou formu, tak to samozřejmě ztráta je. Ale vybíráme ze širokého kádru, a kdo dostane šanci místo něj, tak musí ukázat, že na to má. Minule vypadl Petr Javorek kvůli kartám a také se nám ho podařilo nahradit. Věřím, že se s Kladryho absencí vyrovnáme,“ řekl ke ztrátě kapitána hlavní trenér A-týmu Dynama.

Českobudějovická obrana tak poprvé v sezoně nastoupí v jiném složení než Kladrubský, Havel, Novák, Helešic. Na pravý kraj se jeví jako první alternativa Michal Řezáč, jenž na tomto postu v minulé sezoně zaznamenal veliký progres. „Jinak máme k dispozici všechny hráče. Některé kluky trápily virózy, ale věřím, že do neděle budou všichni v pořádku,“ doplňuje David Horejš závěrem informace ke stavu svého mužstva.