Před zápasem se Spartou byli Jihočeši pasováni do role outsidera. Tento fakt si velice dobře uvědomoval i hlavní trenér Dynama František Straka, čemuž také podřídil taktiku svého mužstva. „Hráli jsme hodně z defenzivy, poněvadž jsme se s týmem jako Sparta rozhodně nemohli pustit do žádné otevřené partie,“ připustil devětačtyřicetiletý kouč. Přesto Českobudějovičtí v samotném závěru málem sahali po bodu.

A nutno přiznat, že i ten bod za remízu by Jihočeši jistě brali všemi deseti. S překvapivým ziskem z Letné mohli odjíždět v případě, kdyby ve sparťanské síti skončila střela Šímy z poslední minuty utkání, kterou brankář Grigar vyrazil na roh. „Mrzí nás to, protože ten bod jsme si nakonec skutečně mohli odvést. Tyto situace jsou právě rozhodující, jestli je dokážete proměnit v branku nebo ne. Straka František SPA-CEB TiskovkaA zvlášť na Spartě, kde si tolik příležitostí za celý zápas nevytvoříte,“ uvedl na tiskové konferenci kouč František Straka.

Svým svěřencům naordinoval očekávanou taktiku, se kterou na Letné tradičně vyrukuje většina prvoligových týmů. „Přijeli jsme s takovým účelem, abychom v počátku zápasu nenechali Spartu hrát, aby se nedostala do tempa a aby nezačala tolik kombinovat. Myslím si, že v prvním poločase se nám to celkem dařilo. V první půli byla defenziva z naší strany dobrá a Sparta až na Pavla Horvátha, který v závěru první půle trefil tyč, se k téměř ničemu nedostala,“ pravil hlavní trenér Jihočechů.

Účinnou taktiku Dynamo ani se vstupem do druhé půle nijak nezměnilo. „Hráli jsme víceméně defenzivně, poněvadž kdybychom se Spartou začali hrát otevřenou partii, tak by to asi vypadalo úplně jinak,“ poznamenal Straka. Českobudějovický obranný val v 55. min. ale přesto povolil. „Hlavně mě mrzí, že jsme Spartě umožnili ten rozhodující gól dát po naší individuální chybě, kterou byla ztráta míče uprostřed hřiště. Poté následoval protiútok a z něho jsme dostali gól,“ smutnil František Straka.

Horváthova trefa po centru Matušoviče se nakonec ukázala být také jako jedinou v celém utkání. „Bohužel sice rozhodl jeden gól, ale Sparta měla i další šance,“ sportovně přiznal lodivod Dynama. Při příležitostech domácích brankář Zdeněk Křížek vytáhl hned několik brilantních zákroků. „Zdeněk podal velice dobrý výkon,“ prohlásil na adresu momentální českobudějovické jedničky, když jeho kolega Pavel Kučera je zraněný, hlavní kouč českobudějovických fotbalistů.

„Nemá cenu mluvit o tom, jak jsou tyto dva mančafty kvalitativně srovnatelné. My jsme hráli to, na co máme a tomu jsme podřídili i taktiku,“ řekl dále František Straka. Jeho jméno během utkání a poté i po jeho skončení opakovaně vyvolávali domácí fanoušci. „Samozřejmě mě to potěšilo. Je vidět, že na mě nezapomněli a to se cení. Není to totiž jen fotbal, ale i mezilidské vztahy,“ pověděl muž, kterého si sparťanští fanoušci oblíbili během jeho působení na Letné v hráčské a později i trenérské roli.

S výsledkem můžeme být spokojeni, řekl Michal Bílek

Výrazněji lepší náladou mohl na pozápasové tiskové konferenci oplývat Michal Bílek. Zúčastnil se jí totiž jako kouč vítězného týmu. „Se získanými body samozřejmě můžeme být spokojeni, ale první poločas jsme nehráli příliš dobře. Naše hra byla lepší až po přestávce, k čemuž přispěli i střídající Došek s Kiselem, kteří byli hodně platní.“

„Soupeř přijel s vyloženě defenzivní taktikou a bránil v deseti lidech. My jsme si tak jen velmi těžko vytvářeli brankové příležitosti a zejména v prvním poločase nám chyběl pohyb. Ve druhém poločase jsme díky přeskupení našich řad hráli lépe a vstřelili i vedoucí branku. Škoda, že jsme poté už nepřidali další,“ pronesl po utkání Michal Bílek, hlavní kouč Sparty.