Jihočeškám se daří. Ženský tým Dynama potřetí v řadě vyhrál v divizi žen a díky zaváhání soupeře se vyhoupl do čela tabulky. V dalším kole pojedou hráčky na hřiště Kaplice.

K zápasu na hřišti Blatné jely Jihočešky oslabené. Trenéru Petru Kocinovi a jeho kolegyni Elišce Novákové, chyběly opory Školková se Svobodovou a navíc se poměrně brzy v 15. minutě zranila další klíčová hráčka Simona Jandová.

Přesto se hostující hráčky dostaly do vedení ve 12. minutě, kdy se ke střele z hranice vápna dostala Klára Hrubá a nekompromisně rozvlnila síť – 0:1. Dynamačky diktovaly tempo. Dá se říct, že utkání kontrolovaly, ale dlouho se nemohly podruhé prosadit. To se jim povedlo až v 53. minutě. Po kombinaci Kubíčkové s Novákovou se ke střele z penalty dostala znovu Klára Hrubá a byla opět úspěšná – 0:2. O necelých deset minut bylo ještě veseleji. Mária Pfeiferová si naběhla na centr od Krejčové a dokázala se proti domácí brankářce prosadit – 0:3.

Nejhezčí moment utkání přišel v samém závěru. Tereza Kešnerová vzala míč na své polovině. Prošla s ním celé hřiště a dokázala i přesně zakončit k levé tyči brankářky Brožové. Jihočešky tak potřetí v řadě slavily a podruhé v řadě navíc nedostaly ani gól.

Petr Kocina, trenér Dynama: Měli jsme z utkání trochu obavy, protože Blatná porazila Borovany a také dokázala vyhrát v Kaplici. Nakonec naše hráčky utkání zvládl skvěle. Soupeřky prakticky nepustily do výraznější příležitosti a vzhledem k tomu, že tým Bohemians ztratil v Borovanech, jsme na prvním místě tabulky a z toho máme radost.