Budějovické Dynamo zajíždí letos naposledy na hřiště soupeře. V rámci 29. kola Gambrinus ligy se tým Pavla Tobiáše představí na stadionu U Nisy, kdy hraje domácí zápasy Slovan Liberec. "Liberec má největší motivaci, jakou může mít. Boj o poháry má ve svých rukou a Ligu mistrů přede dveřmi," říká Pavel Tobiáš, jenž tak od domácích čeká velkou útočnou snahu.

Fotbalisté Dynama si v minulém ligovém zápase proti Baníku zajistili ligovou příslušnost i pro příští sezonu, cesta na sever Čech tak může být v sobotu velmi příjemná. „Ligovou jistotu máme a můžeme si tedy v Liberci dovolit více. Hráči budou navíc motivováni tím, že vlastně budou již bojovat o svou budoucnost v týmu,“ říká trenér Pavel Tobiáš, jenž chce již začít pomalu zkoušet a testovat tým na příští sezonu.

Jihočeši budou v sobotu hrát hlavně o prestiž a možnost posunout se ligovou tabulkou. Naopak domácímu celku půjde o hodně. „Liberec má největší motivaci, jakou může mít. Boj o poháry má ve svých rukou a Ligu mistrů přede dveřmi. To by je mohlo určitě svazovat. Navíc Liberec není nedobytná tvrz. Vyhrála tam Olomouc a třeba i Žižkov prohrál až v poslední minutě,“ uvědomuje si Tobiáš, jehož tým tak určitě nebude pro domácí odevzdaným soupeřem.

Trenér Dynama bude od svých svěřenců vyžadovat tradiční prvky ve hře, jako je bojovnost a maximální nasazení. „Když budeme hrát náš fotbal, který hrajeme v poslední době, tak nejsme určitě bez šance,“ je si Tobiáš vědom síly svého mužstva.

Lodivod Dynama bude moci v sobotu využít dva hráče, kteří v posledním kole stáli kvůli trestům za žluté karty. „Homoláč i Hudson se vrátí do hry, protože oba určitě patří do mužstva,“ říká Tobiáš, který rozhodně nezatracuje další hráče, kteří se podíleli na výhře nad Baníkem Ostrava. „Kluci jako Svátek a Laurinc, kteří v předešlých zápasech nedostávali tolik šancí, uhráli vítězství a to nám hodně pomohlo,“ pochvaluje si Tobiáš. Určitě se ale v zápase neobjeví dlouhodobí marodi Hunal s Klavíkem, ke kterým se do konce sezony přidali také Horejš se Stráským. „Nepovažuji za rozumné přemáhat svalové zranění, takže Stráského i Horejše spíše asi v klidu doléčíme,“ doplňuje kouč Dynama.

Na sobotní zápas s libereckým celkem se těší i špílmachr Dynama Petr Benát, jenž v minulém zápase proti Baníku vyslal na soupeřovu bránu celkem osm střel, díky čemuž byl střelecky suverénně nejaktivnějším hráčem na hřišti. „Pro Liberec to bude v sobotu velmi důležitý zápas. Budou bojovat o pohárovou Evropu a půjde jim o hodně. My si naopak pojedeme do Liberce zahrát fotbal podpořený bojovností a věřím, že máme šanci tam uspět,“ říká před zápasem odhodlaně devětadvacetiletý středopolař.

Bývalý fotbalista Teplic vzpomíná na souboje se Slovanem Liberec jako na severočeské derby. Jak sám hráč říká, nemá na duely proti rivalovi příliš dobré vzpomínky: „S Teplicemi jsme tam prakticky vůbec nevyhrávali. Dokonce si pamatuju na podzim, kdy jsme ani jednou neprohráli a potom jsme si z Liberce odvezli čtyřgólový příděl,“ říká Benát, který ale nyní věří, že může Dynamo na severu Čech uspět. „Věřím, že můžeme bodovat. Budeme spoléhat na to, že ta důležitost zápasu bude domácím svazovat nohy. Budeme se snažit co nejdéle neinkasovat a naopak z brejků vstřelit nějaký gól,“ poodhaluje plány autor letošních šesti prvoligových branek.