Po dvou porážkách bez vstřelené branky potřebují Jihočeši zabrat. V cestě jim bude stát Mladá Boleslav, účastník předkola Evropské ligy. "Hlavně směrem dopředu jsou nesmírně silní. Mešanovič, Komličenko, Matějovský - co jméno, to pojem," upozorňuje trenér Dynama David Horejš.

„Vyhodnotili jsme si předchozí zápasy. Poslední dva byly zcela odlišné. V Příbrami jsme nepodali dobrý výkon, ale se Slavií jsme neodehráli špatný zápas, ale český mistr potvrdil svoji obrovskou kvalitu. Dvakrát za sebou jsme nebodovali, ale v lize jsou silní soupeři, kteří trestají naše chyby,“ vrací se k posledním dvěma zápasům trenér David Horejš.

Ani nejbližší soupeř Jihočechů však rozhodně nebude snadný. Mladá Boleslav smolně vypadla ze 3. předkola Evropské ligy, když držela krok s rumunským FCSB. „Mají nesmírně silný tým hlavně směrem dopředu. Mešanovič, Komličenko, Wágner, Matějovský – co jméno, to pojem. Bude to opět těžký zápas, ale chtěli jsme ligu hrát, abychom se s takovými týmy potkávali. Uděláme všechno pro to, abychom bodovali,“ uvědomuje si náročnost utkání v městě automobilů bývalý ligový obránce.

Cesta k bodovému zisku vede dle kouče Dynama přes zodpovědný týmový výkon na hranici možností bez výrazných chyb. „Důležitá je také koncentrace, která nám v některých částech zápasů chybí. Například před prvním gólem od Slavie se dva naši hráči otočí k míči zády a vůbec nereagují na situaci. Tak vyspělé týmy pak podobné chyby trestají. Budeme se snažit zopakovat výkon ze Slovácka a držet se naší hry. Pokud někde zalezeme, tak nebudeme mít šanci na úspěch,“ tvrdí Horejš.

Dva zápasy bez bodu, navíc bez vstřelené branky. I proto uvažuje českobudějovický realizační tým o změnách v sestavě. „Máme i nějaké zdravotní komplikace, přesto věřím, že budeme v co nejsilnější sestavě. Uvažujeme i o změnách v sestavě, zejména v ofenzivní části,“ nastínil trenér fotbalistů Dynama s tím, že jeden nový útočník s týmem trénuje a řeší se jeho další působení v klubu.

Utkání 7. kola v Mladé Boleslavi startuje v neděli v 16:30, před reprezentační přestávkou Jihočeši odehrají ještě o týden později ve stejný čas domácí duel se Zlínem.