V utkání proti Slavii ztratili fotbalisté Dynama České Budějovice nejspíš poslední naději na záchranu, která se zdá být už velmi nereálná. I tak se ale budou chtít s ligovou scénou rozloučit se ctí a zvýšit svůj bodový zisk, který za jarní sezonu čítá pouhý jeden uhraný bod. Příležitost k tomu dostanou v sobotu, kdy na Střelecký ostrov zavítá v rámci 27. kola pražská Dukla.

Ani střetnutí s pražskou Slavií, která se potácela na čtrnáctém místě tabulky, Jihočechům vítězné body nepřineslo. Trenér František Cipro měl po dvoubrankové prohře opět mnoho připomínek k obranné činnosti svých svěřenců. „Rozhodly dva okamžiky. Potkalo nás to, co tento mančaft potkává pořád. Nastoupíme plni odhodlání, chceme vyhrát, ale potom dostaneme nepochopitelný gól po několika chybách, jako například teď na Slavii ve 40. vteřině.“ S inkasovanými brankami v začátcích zápasů se Dynamo potýká celou sezonu. „Je to vždycky zkraje zápasu a to mužstvo hrozně sráží. V tu chvíli se tým nechci říci rozsype, ale srazí ho to do kolen,“ uvědomuje si Cipro.

František Cipro v diskuzi s Davidem Horejšem

„Během deseti minut jsme potom schopni dostat další tři góly, protože v tu chvíli už jsme na kolenou.“ Jinak ale hráči podle svého kouče zápas v Edenu špatně neodehráli. „Řekl bych, že jsme tam hráli dobře. Tak od 30. minuty a celý druhý poločas jsme byli lepší, ale oni měli v sestavě Milana Škodu.“ Právě útočník Slavie byl ústřední postavou zápasu, když se postaral o obě trefy domácích. „Slavia nás neporazila, porazil nás Milan Škoda. Slávisté byli nervózní, jejich vlastní fanoušci na ně pískali a oni zdržovali hru,“ všiml si Cipro, kterého mrzelo i několik neproměněných možností. „My jsme opět nedali šance. Ať už to byl Lengyel, ať už to byl náš Škoda nebo Varadi.“

Na domácí zápas proti Dukle bude mít František Cipro při skládání základní sestavy nelehký úkol. „Vykartováni jsou Lengyel, Varadi a Machovec. Variant, jak postavit sestavu je víc, ale zatím nevím, jak to vyřešíme.“ Pro Pražany bude mít zápas velký náboj, protože stále mají o co hrát. „Dukla hraje o poháry a myslím, že mají hodně o co hrát,“ připomněl Cipro, že soupeř na jihu Čech nic nevypustí. „Řekl bych, že je to jedno z nejfotbalovějších mužstev v české lize. Hrají hodně kombinačně a vpředu mají vždy někoho gólového, kdo je nebezpečný při standardních situacích,“ varuje budějovický kouč.

Že šance na záchranu je už prakticky nulová František Cipro ví. „Ona pořád ta teoretická šance je, ale nemá cenu se tím zabývat. Realita je taková, jaká je.“ V sestavě Dynama se během jarních kol objevuje několik mladých hráčů a další k nim budou pomalu přibývat. „Myslím, že mladí šanci dostávají, jsou v kádru a trénují s námi. Hraje Řezáč, což je devatenáctiletý kluk, Funda, Hála je na lavičce. To jsou tři dorostenci,“ vypočítává trenér. „Teď s námi navíc trénují Otepka, Švantner a na řadu přijdou i jiní. Tento proces tady probíhá a asi se na něm bude stavět,“ poodkrývá Cipro plány na další sezonu.