Dobrý výkon a čtyři vstřelené góly. Tak se prezentovali fotbalisté Dynama v pátém přípravném zápase před jarní částí Fortuna národní ligy. Doma na Složišti vyhráli nad Žižkovem 4:1 a trenér David Horejš mohl být spokojený: "V naší hře byly dobré věci. Na takovém výkonu se dá již stavět."

V úvodu přípravy se fotbalisté Dynama příliš střelecky neprosazovali. V zápase proti Žižkovu si ale zastříleli a soupeřovu bránu zatížili čtyřmi góly. "Samozřejmě jsem se zápasem spokojený. Dali jsme čtyři góly a zápas měl z obou stran velmi dobrou úroveň. Z naší strany to bylo běhavější a i po fotbalové stránce tam byly dobré věci. Někteří hráči podali dnes opravdu velmi dobrý výkon a na takové hře se již dá stavět," pochvaloval si budějovický trenér.

Zatímco v minulých zápasech trenér rozděloval zátěž rovnoměrně na celý tým, proti Žižkovu již dostali někteří hráči větší prostor. "My jsme původně měli hrát s Žižkovem dvojzápas, ale soupeř nás nakonec poprosil, abychom hráli jen jeden zápas, protože mají málo hráčů. Dnes jsme to rozdělili tak, že někteří hráči ráno normálně trénovali a jiní odehráli celý zápas a nebo jeho větší část. Teď už nás čekají jenom čtyři zápasy a už to tak prostě bude. Věřím, že naše výkony budou mít stoupající tendenci," pokračoval Horejš.

Jihočeši byli v zápase s Žižkovem lepším týmem. Rychle se dostali do vedení a i když dokázal soupeř srovnat krok, Dynamo nakonec vyhrálo velkým rozdílem. "Za stavu 1:0 jsme mohli dát hned druhý gól. Jasnou příležitost jsme ale nedali a pak jsme si nechali soupeřem vyrovnat. Žižkov nás v dalším průběhu chvíli přehrával, ale to bylo také způsobené tím, že se nám zranil Roman Wermke a my hráli chvilku v deseti. Žižkov nás ale přehrával, my vypadli ze hry a nakonec jsem byl rád, že kluci před koncem poločasu dokázali ten zápas strhnout na svou stranu," pokyvoval uznale trenér Dynama.

Velký prostor dostali v zápase také Augusto Batioja a Lazar Sajčič, o jejichž osudu v budějovickém týmu by se mělo rozhodnout v nejbližších dnech. "My jsme již nějak rozhodnutí. Dnes bylo jasně vidět, že by oba pro nás byli posilami. Proto věřím, že se domluvíme. Ostatně všichni noví hráči, co teď v zimě přišli, se ukazují ve velmi dobrém světle. Konkurence v týmu je teď velká, nikdo nemá své místo jisté, a tak to má být," řekl závěrem David Horejš.