Jih Čech se opět dočkal. Po čtyřech letech ve druhé lize hraje budějovické Dynamo opět nejvyšší soutěž a hned ve 3. kole dorazí na Střelecký ostrov hvězdná Sparta Praha. Na dlouhou dobu vyprodaný zápas se samozřejmě těší i trenér David Horejš. „Samozřejmě chceme uspět, hlavně bychom lidem rádi nabídli dobrý fotbal," říká.

Fotbalové Dynamo má za sebou těžké roky ve druhé lize. Klub jako celek prošel za poslední období vývojem, který vyvrcholil suverénním postupem do nejvyšší soutěže. Odměnou pro celou organizaci je pak zápas proti pražské Spartě. „Sparta je historicky nejlepší tým u nás s obrovskou kvalitou a výbornými fanoušky. Víme, že nás čeká jedno z nejlepších mužstev naší ligy. Moc se na ten zápas všichni těšíme a věřím tomu, že i my dobrým výkonem přispějeme k tomu, abychom tady pobavili lidi," říká budějovický kouč.

Dynamo se v loňské sezoně ve druhé lize prezentovalo náročným aktivním pojetím hry. Stejně tak začalo sezonu proti Opavě a Slovácku a od tohoto stylu hry nebudou Jihočeši chtít ustoupit ani v zápase se Spartou. „A to i přesto, že přijede soupeř, který je enormně těžký. Chceme hrát aktivně, se Spartou si to rozdat a já věřím tomu, že mužstvo má na to, abychom byli Spartě vyrovnaným soupeřem," věří David Horejš.

Zatímco styl hry Dynamo měnit nebude, změny musí nastat v sestavě. Hrát totiž nemohou tři kmenoví hráči Sparty (Havelka, Kulhánek a Mustedanagič), kteří na jihu Čech z Letné hostují. „Je to pro nás ztráta. Jsou to všechno kluci, kteří patří do základní sestavy. Pro způsob naší hry jsou důležití. Ale na druhou stranu se na to nechceme vymlouvat, protože jsme s tím počítali. Než abychom si dělali alibi a říkali, že bez nich to nepůjde, hledáme spíš řešení, jak je nahradit. Věřím, že ti kluci, kteří dostanou příležitost, prokážou, že jsou tu oprávněně a dokážou ty chybějící kluky nahradit," pokračuje Horejš.

Stejně jako celé město se i David Horejš těší na atraktivní souboj před zcela zaplněným stadionem. „Těším se na to strašně moc. Všichni jsme plní očekávání, co od toho čekat. Po dlouhé době bude vyprodaný stadion. Samozřejmě chceme uspět, hlavně bychom lidem chtěli nabídnout dobrý fotbal. I jako hráč jsem proti Spartě rád nastupoval. V roli trenéra se samozřejmě taky strašně těším. Věřím, že lidi, co přijdou a dali peníze za lístek, budou ze stadionu odcházet spokojení, i s nějakým bodovým ziskem pro nás," uzavřel s úsměvem budějovický lodivod.