Rozdíl ve hře Jihočechů naposledy doma proti Teplicím a nyní v Liberci byl na první pohled zřejmý. „S Teplicemi nám kombinace vycházely, zatímco proti Slovanu nám chyběl pohyb a trochu jsme se hledali,“ připustil Pavel Mezlík. Čtyřiadvacetiletý záložník měl v úvodu zápasu na svědomí jeden z vůbec mála střeleckých pokusů na libereckou branku.

Po devíti minutách hry se dostal k míči za vápnem, napřáhl, ale jeho pokus obrana soupeře stačila zblokovat. Se zpacifikováním utlumené střely tak gólman Uvarenko neměl sebemenší problém. Do větších potíží však Jihočeši lotyšského brankáře nedostali ani ve zbylém průběhu utkání. „Finální fáze nebyla z naší strany dobrá, musíme na tom zapracovat,“ uvedl Pavel Mezlík.

Zatímco pro Dynamo bylo dostat se do vyložené šance velkou námahou, Severočeši několikrát řádně zahrozili. „Kromě špatného pohybu jsme i pozdě přistupovali k hráčům, nevyhrávali hlavičkové souboje a z toho pramenily ty šance, které oni měli,“ mínil technický fotbalista.

„Chyby v naší hře sice určitě byly, ale my jsme s bodem spokojení,“ pravil Pavel Mezlík. Vyjádřil tak názor zřejmě celé českobudějovické kabiny. Po mírně rozpačité jarní části totiž mají Jihočeši definitivní klid. „Do Liberci jsme jeli hlavně neprohrát, což se nám podařilo. Díky tomu bodu jsme už napevno zachránění.“

I podle Mezlíka je tak pro Jihočechy remíza z Liberce dobrým výsledkem. Nic na tom nemění ani fakt, že domácí nastoupili ve značně kombinované sestavě. „Rozdíl bych v tom příliš nehledal,“ řekl. „Určitě jsme se dívali na sestavu soupeře, ale ve finále je úplně jedno, jací hráči nastoupili. Protože i ti ostatní kluci jsou prvoligoví hráči,“ vysvětloval Pavel Mezlík.

Krajní záložník si ostatně při zápasovém hodnocení chtěl hledět především výkonu svého vlastního týmu. „Důležité je dát gól a ten my jsme nedali,“ připomněl na závěr všeobecně známé pravidlo, které je alfou a omegou celého fotbalu.