Ani v Ústí nad Labem se fotbalisté Dynama nedočkali první jarní výhry. Souboj severu proti jihu přinesl minimum šancí a oba soupeři si tak nakonec po bezbrankové remíze body rozdělili. Pro Jihočechy šlo již o třetí remízu v řadě, po utkání ale hráči kvitovali především udržené čisté konto. „Pro nás je hlavně pozitivní, že jsme nedostali gól,“ uvedl po zápase Adrián Čermák.

První půle příliš fotbalové krásy nenabídla, ze strany hráčů Dynama navíc nepřinesla ani velké gólové šance. Po změně stran byli Jihočeši aktivnější, což potvrzuje i Adrián Čermák. „V kabině jsme to o přestávce společně probrali. První poločas nebyl podle našich představ, takže jsme si řekli, že do druhého to zlepšíme a pokusíme se vstřelit gól,“ vyprávěl po utkání. „Myslím, že nám to i vyšlo a druhou polovinu už jsme odehráli lépe, než první. Je to škoda, protože jsme měli tři čisté šance, a kdyby nám tam alespoň jedna padla, mohli jsme být šťastnější.“

Ani tak ale nepřevládlo podle jihočeského záložníka mezi hráči po závěrečném hvizdu zklamání. „Je to zápas venku a přijeli jsme sem samozřejmě vyhrát, ale zároveň jsme nenarazili na lehkého soupeře. Pro nás je hlavně pozitivní, že jsme nedostali gól.“ A že se na severu Čech budějovickým fotbalistům nepodařilo vstřelit žádnou branku? „Myslím, že zápas byl z naší strany dobrý a je opravdu škoda, že nám to tam nepadlo, protože šance jsme na to měli. Ale jak už jsem říkal, soupeř byl těžký a já pevně doufám, že další utkání už nám vyjde,“ přeje si Čermák.

Na jaře zatím zůstávají výsledky Dynama za očekáváním a fanoušci tak na jaře příliš důvodů k radosti nemají. Adrián Čermák ale popírá, že by po dobrém podzimu jemu a jeho spoluhráčům začaly docházet síly. „Myslím, že o síle to není. Možná jsme během podzimu byli trochu šťastnější v zakončení. Teď nám to tam nepadá, ale já doufám, že se k nám štěstí zase obrátí, začneme dávat a góly a budeme zase vyhrávat.“ Další možnost k zisku tří bodů dostanou Jihočeši příští sobotu. Na Střelecký ostrov dorazí Sigma Olomouc, která suverénně vede tabulku druhé ligy a po roce usiluje o návrat mezi elitu. „Olomouc je těžký soupeř. Jsou první v tabulce, ale my se jich nebojíme. Půjdeme proti nim jako do každého jiného zápasu a budeme chtít vyhrát,“ neztrácí Čermák bojovnou náladu.