Již páté utkání v řadě fotbalisté Dynama České Budějovice nebodovali, když v zápase 7. kola Gambrinus ligy prohráli na hřišti Bohemians 1905 2:0. Kouč budějovického celku Pavel Tobiáše sice vedl Dynamo ve třístém utkání, k radosti měl ale po zápase velmi daleko. "Bohemka hraje poctivý fotbal, který jí přinesl body v minulém kole a dneska to zopakovala," řekl budějovický trenér, jenž vítězství domácích označil za zasloužené.

Jihočeši jeli do hlavního města s cílem přerušit čtyřzápasovou serii bez bodového zisku, po bezbrankovém prvním poločase ale nakonec padli i popáté. "Bylo to utkání, jaké se dalo asi očekávat. Bohemka hraje poctivý fotbal, kkterý jí přinesl body v minulém kole a dneska to zopakovala. Utkání přineslo hodně soubojů, hodně kontaktů a fotbal trochu bolel. Žádná super hra to nebyla, ale domácím to přineslo výsledek. Z naší strany jsme měli dobrý úvod, pak jsme se trochu vytratili a začali jsme hrát až po obdržené brance. Druhý gól samozřejmě o výsledku rozhodl a zaslouženě jsme prohráli," uznal trenér Pavel Tobiáš.

Zkušený ligový kouč také připustil, že po pěti porážkách není jeho tým v ideálním rozpoložení. "V současné chvíli jsme v určité herní krizi. Věděli jsme, že musíme někde začít a dnes jsme začali tím, že jsme poctivě bránili. Dopředu jsme se dostávali jen sporadicky a vždycky jsme to nakonec zkazili," všiml si Tobiáš, kterého mrzela především inkasovaná branka ze 63. minuty: "Když domácí vstřelili gól, tak jsme pak již tahali za kratší konec. Když jste v krizi a dostanete branku, tak hráči přestanou věřit v dobrý výsledek a je to problém."

Série pěti porážek v řadě vypadá velmi hrozivě a nic na tom nemění ani skutečnost, že Jihočeši odehráli zápasy s těžkými soupeři. "Měli jsme velmi těžké vylosování, když jsme hráli kromě Bohemky s absolutní špičkou ligy. Hráli jsme s týmy, které se budou pohybovat v horní polovině tabulky a které budou bojovat o evropské poháry. Některé zápasy byly nešťastné, smolně jsme prohráli se Slavií a nyní naposledy také s Baníkem. Hráči si pak přestanou věřit a nehrají to, na co mají v tréninku," řekl zachmuřele trenér, který zná recept na zlepšení nálady a herní pohody týmu. "Nezbývá nám nic jiného než poctivě pracovat. Musíme pevně věřit, že se pak výsledky dostaví," dodal na závěr Pavel Tobiáš.


Kouč domácího celku Pavel Hoftych si mohl zhluboka oddychnout. Jeho tým konečně vstřelil na domácím hřišti v průběhu letošní sezony gól a hned z toho byl plný bodový zisk. "Bylo jasné, že to bude velmi těžké utkání a u nás je to většinou souboj našich hráčů s vlastní psychikou. Dlouho jsme doma nevstřelili branku, což se do hlav hráčů samozřejmě promítlo. Fanoušci očekávali jednoznačné vítězství, takže to nebylo vůbec jednoduché," přiznal dvaačtyřicetiletý lodivod Bohemians.

Přitom v prvním poločase nic nenasvědčovalo tomu, že by měli domácí hráči střeleckou smůlu proti Dynamo prolomit. "První poločas byl otevřeným vyrovnaným soubojem bez nějakých větších šancí." Změna ale přišla ve druhé části hry, kdy domácím hodně pomohla vstřelená branka. "Ve druhém poločase jsme byli na hřišti již daleko aktivnější a byli jsme to my, kdo jsme se snažili hrát. Dočkali jsme se zasloužené branky klasickým střelcem Škoďákem (Milan Škoda, pozn. autora), který vzpomněl na svojí loňskou sezonu," pokračoval Hoftych.

Bohemka čekala na vstřelení gólu na domácím hřišti dlouhých 333 minut a kouč Hoftych byl tak moc rád, že tuto dlouhou šňůru jeho hráči konečně přerušili. "Fanoušci chtějí vidět góly a chtějí se pokochat pěkným fotbalem. Takže se samozřejmě hráči snaží, aby se střelecky prosadili. Jsme tedy moc rádi, že tento tlak ze sebe hráči dnes shodili," řekl na závěr trenér domácích.