Ani v dalším domácím zápase nedokázalo Dynamo získat tři body nebo alespoň bod za remízu, přihlédne-li se k tomu, že Hradečtí patří k ambiciózním týmům, jež se snaží o postup do první ligy. Jihočechy proměněná penalta nepochopitelně znervóznila, snad to bylo i tím, že to byla jediná šance, kterou se podařilo dotáhnout správným směrem, tedy za záda gólmana Podhajského. Hradci Králové se v krátkém čase povedlo zápas otočit, a to takovým způsobem, že Střelecký ostrov zůstal doslova zmražen.
Díky výhře na jihu Čech a díky tomu, že celek HFK Olomouc prohrál v Pardubicích a klesl tak dokonce až na 4. místo, se Východočeši vyhoupli na místo první. Druhé zůstává i nadále Kladno, které si polepšilo jen o bod za remízu s rezervou Sparty. Viktoria Žižkov v tabulce stále stoupá a protože získala tři body na hřišti Vítkovic, probojovala se na třetí místo. Hlučín si oproti minulým zápasům musel „vychutnat“ prohru v Horních Počernicích, neboť Xaverovští měli velký den a nasázeli Slezanům „bůra“. Možná je to i tím, že k týmu nastoupil bývalý trenér záložního týmu Slavie Praha Luděk Klusáček a stáhl si s sebou hned několik Slávistů, popřípadě je zde našel: Kalivoda, Bálek, Hašler, Chleboun, Zachariáš. David Kalivoda se může po tomto zápase dokonce chlubit hattrickem. Xaverov si zabral minimálně na týden šestou příčku. Rozstříleli se i hráči Ústí nad Labem, kteří si pochutnali na Drnovicích čtyřmi góly (dva góly dával Edim Džeko) a s osmi body jsou pátí. Sedmé až osmé místo patří Kroměříži s Brnem B, kterétož celky díky vzájemnému duelu, který skončil bezbrankovou remízou, zachovaly i poměr 4:3. Deváté jsou Kunovice, jež vyhrály nad Olomoucí B na jejich vlastním hřišti. Stejně jako Kunovice má 7 bodů výše jmenovaný Hlučín. Pardubice si polepšily a jsou jedenácté s 6 body. Následují dva týmy s pěti body, a to rezerva Sparty a Vítkovice, shodně s jednou výhrou, dvěma remízami a dvěma prohrami, ale s jiným poměrem (Sparta B je na tom lépe – 5:6). Nad sestupovými vodami se díky lepšímu poměru oproti Drnovicím drží SK Dynamo České Budějovice se čtyřmi body. Tabulku uzavírá šestnáctým místem Olomouc B, stále s jedním bodem.

V uplynulém kole padlo pětadvacet gólů, z toho pět jich padlo, jak již bylo uvedeno, na hřišti Xaverova a čtyři branky vsítilo Ústí nad Labem. Hráči obdrželi 33 žlutých karet a tentokrát padla jen jedna červená (v Budějovicích, kde si Karnay na oslavu svého gólu svlékl dres, za což byl potrestán kartou a hráč již jednu měl). Nejvíce diváků bylo na zápase SK České Budějovice s Hradcem Králové, a to 2 205, nejméně diváků bylo na zápase záložního týmu Olomouce s Kunovicemi, a to 257.

Výsledky jednotlivých zápasů:
Xaverov – Hlučín 5:0 (17., 60. a 73. Kalivoda, 45. Bálek, 74. Hašler)
Kroměříž – Brno B 0:0
České Budějovice – Hradec Králové 1:3 (47. Vozábal z pen. – 61. Šmarda, 85. Kowalczyk, 87. Karnay)
Pardubice – HFK Olomouc 2:0 (52. Vrážel, 69. Němeček)
Sparta B – Kladno 0:0
Olomouc B – Kunovice 1:2 (26. J. Schulmeister – 63. Faldyna, 88. Kasálek)
Vítkovice – Žižkov 2:3 (80. Kunc, 83. Lukšík – 48. Kučera, 69. Pokorný, 90. Čáp)
Drnovice – Ústí nad Labem 2:4 (25. Grim, 36. Kroupa – 57. a 68. Džeko, 72. Brožík, 84. Fousek)