Od úvodu sezony jej provázejí svalové problémy, kvůli kterým nemohl být na prvních pět zápasů stoprocentně připraven. I díky pauze však kapitán Petr Benát dotrénoval manko a na sobotní duel v Karviné je trenéru Ciprovi k dispozici. "Důležitý bude zase první gól," myslí si zkušený středopolař.

Karviná je v tabulce třetí, doma moc neprohrává, určitě vás nečeká nic jednoduchého.
Každý zápas ve druhé lize je těžký a v Karviné to nebude jinak. Před tím jsme hráli v Sokolově, který je také na špici. Paradoxně pro nás mohou být podobné zápasy lehčí, než když budeme doma hrát do plných proti papírově slabším soupeřům. Mohlo by nám to vyhovovat, uvidíme.

V dosavadních šesti kolech inkasovala Karviná pouze jednou. Už víte, jak jim alespoň dva góly dát?
Je to obdivuhodná bilance. Obrannou činnost mají dobře zvládnutou, ale někdy se to zlomit musí. Myslím si, že i my si umíme vytvářet šance a proměňovat je. V Karviné doufám, že to bude stejné.

Shodneme se, že klíčový opět bude první gól?
Ano. Ve druhé lize to tak bývá, i když v Sokolově jsme také vedli 1:0 a domácí to ještě do poločasu otočili. První gól bude jistě důležitý, ale musíme se hlavně zaměřit na to, abychom zbytečně neinkasovali. Ačkoliv jsme celkem produktivní, tak gólů dostáváme moc.

V posledním kole jste měli volno a klesli v tabulce na deváté místo, na což se nedívá moc hezky.

Petr Benát u míče
Remízy jsou v tříbodovém systému znát, teď jsme navíc nehráli. Abych se přiznal, tak po šestém kole ještě na tabulku nekoukám. Teď nás čekají tři důležité zápasy, po kterých se tabulka roztrhne. A je na nás, jestli se přiblížíme špičce nebo se budeme plácat tam, kde jsme teď.

Důležité je, abyste si udrželi malý odstup od týmů na čele tabulky, ne?
To samozřejmě. Ale všichni cítíme, že po povedené přípravě jsme v pěti ligových zápasech herně úplně nepřesvědčili. Když se zlepším herně, tak pak přijdou i výsledky.

Všechny čtyři remízy jste zachraňovali, když jste dotahovali náskok soupeře. Kdy přijde nějaký klidnější zápas?
Dlouho jsem tady nezažil zápas, abychom v klidu vedli 2:0 nebo 3:0. Asi naposledy před dvěma lety ve druhé lize. Už by to chtělo podobný klidnější zápas, to je pravda.

V Karviné se moc nevyhrává, ale vám se to právě před dvěma lety povedlo, když jste zvítězili 2:1. Pamatujete na to?
Jistě, ale byl to opět těžký zápas. Vedli jsme 1:0 po gólu Ríši Kaloda, ale ani tak to nebylo nic jednoduchého. Podobné to bylo v Třinci. Na druhou ligu jsme atraktivní soupeř, takže se každý chce vytáhnout. O to je to pak těžší. S tím ale počítáme.

Můžete už po začátku sezony porovnávat, který druholigový tým byl lepší? Jestli ten současný nebo ten před dvěma lety?
To je těžké. Tehdy byl od začátku vyvíjen tlak na okamžitý návrat. Mužstvo bylo zkušenější, rozpočet byl větší. Teď je situace jiná, v týmu máme plno mladých hráčů, které chceme zapracovat do mužstva. Pak za nějaký rok budou oporami nebo se prodají.

Vy jste v Sokolově naskočil až po přestávce, teď už půjdete od začátku?
Nevím, jak to trenér poskládá. Já jsem měl tréninkové manko a do zápasu s Táborskem jsem naskočil po třech trénincích. Na výkonu to pak bylo znát. V Sokolově jsem na lavičce začal oprávněně, měl jsem na lavičce začít asi i s Táborskem (směje se). Ale trenér se tak rozhodl a já budu vždy připravený. Hlavně, aby výsledek byl příznivý.

Tréninkové manko už jste tedy dohnal a jste stoprocentně připraven?
Ano. Nicméně když vypustím čtyři týdny tréninku, tak to na mě znát je. A já jsem takový typ, že trénovat musím, jinak se necítím dobře a výkon pak není ideální.

Mluví se o dobré partě v kabině. Cítíte to stejně?
Kabina v Budějovicích je vždycky dobrá. Je nás tam pět starších a ti mladší nás doplňují energií (usmívá se). My se jim snažíme poradit a myslím si, že to klape dobře.

Dynamo se v sobotu představí v daleké Karviné (17.9.2015)

Po dvou týdnech se Dynamo vrátí do druholigového kolotoče. Jihočeši se v sobotu od 16.30 představí na horké karvinské půdě, kde se moc nevyhrává. Slezané dostali za šest kol jenom jeden gól a v tabulce jsou třetí. Dynamo dokázalo v Karviné před dvěma lety vyhrát, povede se mu to samé i letos? Odpověď budeme znát v sobotu v podvečer.