Jeden z nejatraktivnějších duelů jarní části ČFL odehrají v sobotu na Složišti fotbalisté rezervního celku Dynama. Soupeřem jim nebude nikdo jiný, než vedoucí tým třetí ligy Tatran Prachatice. Trenér Karel Musil přiveze hned trojici hráčů, kteří ještě na podzim oblékali černobílý dres Českých Budějovic. Lubomír Myšák i Sláva Rožboud (oba jsou v Prachaticích pouze na hostování) dokonce svými brankami dopomohli juniorce Dynama k zisku několika cenných bodů. Cíl Prachatic před sezónou byl naprosto jasný: okamžitý návrat do druhé ligy!!! Prozatím to Prachaticím vychází, v čele tabulky mají čtyřbodový náskok před druhou Čáslaví. Béčku Dynama schází na lídra ČFL pouze o bod víc. Jihočeské derby by navíc mělo přitáhnout do TCM v Mladém jednu z nejvyšších diváckých návštěv roku, alespoň co se domácích zápasů rezervy Dynama týče.
Zápas SK Dynamo ČB B – Tatran Prachatice Vám náš web přinese v historicky prvním online přenosu z domácího utkání rezervy Dynama!!!


Na pozici brankáře má poslední dobou důvěru trenéra Pavol Pronaj. Slovenský gólman drží momentálně šňůru 180 minut bez obdržené branky. Podobně Jan Poštulka důvěřuje i stoperské dvojici Petr Martínek – Jiří Peroutka. Petr Martínek před rokem v Prachaticích hostoval, spoustu hráčů tedy bude znát ještě ze svého působení. Na krajích obrany může nastoupit hned několik hráčů. V úvahu přicházejí Vlastimil Švehla, Libor Matoušek, Pavel Picka a vyloučena není ani účast Martina Leštiny. Záložní řada by oproti zápasu na Břevnově také neměla doznat mnoha změn. Zdravotní problémy už přestaly trápit Jakuba Janouška, je tedy dost pravděpodobné, že Jan Poštulka již vyšle na hřiště dva útočníky. Michal Mašát, Lukáš Adam a Radim Pouzar by neměli na hřišti chybět. V útoku bude operovat Tomáš Maruška. Na střídání budou připraveni Michal Skopalík a Josef Příhoda. Z pendlů by měl mít trenér Poštulka k dispozici Michala Máchu, Josefa Němce, Romana Pivoňku a Zdeňka Křížka. Disciplární tresty nepustí na hřiště Jiřího Hrbáče a Marcela Kordíka.

Poslední vzájemné utkání obou týmů skončilo těsným vítězstvím Prachatic. Rezerva Dynama hrála téměř celý druhý poločas oslabena o Michala Máchu, který za nedovolený zákrok v pokutovém území uviděl druhou žlutou kartu. Následný pokutový kop ale Václav Mrkvička neproměnil. Jedinou branku zápasu tak vsítil až čtrnáct minut před koncem Jan Zušťák.

Poslední vzájemný zápas:
Tatran Prachatice - SK Dynamo České Budějovice B 1:0


Branky: 76. Zušťák
ŽK: Kubiš, Ludačka, Grombíř - Mácha, Rožboud
ČK: 47. Mácha
Rozhodčí: Novák - Jedlička, Hoffmann

Sestava SK Dynamo České Budějovice B: Kafka - Švehla, Martínek, Mácha, Peroutka - Maruška (77. Pouzar), Kordík, Rožboud, Hrbáč - Smíšek (84. Janoušek), A. Matoušek (69. Mašát)
Trenér: Jan Poštulka

Tatran Prachatice: Paleček - Endl, Babka, Grombíř, Kubiš - Knietel (63. Zvěřina), Ludačka, Kuračka, Toncar (56. Pravda) - Mrkvička, Zušťák (84. Hanzlík)
Trenér: Karel Musil


Prachatice patří v jihočeském kraji k fotbalové špičce. Mezi oběma kluby panují velice dobré obchodní vztahy. Ještě na podzim působil v Prachaticích například Jiří Kladrubský. Opačným směrem putoval zase Václav Mrkvička. Vysoký kanonýr se nakonec dokázal v Dynamu prosadit a na do jarní části již vstupoval jako kmenový hráč Dynama. Hned deset hráčů Prachatic přetahovalo v minulosti přes hlavu černobílý dres Dynama. Jedná se o útočníky Jaroslava Frnocha a Lubomíra Myšáka, záložníky Slávu Rožbouda, Jiřího Pravdu, Igora Nitranského, Jana Toncara a Jaroslava Ludačku, obránce Marka Endla (na podzim nastupoval za rezervu Dynama), Erika Koršalu a Pavla Babku. Ve výčtu deseti hráčů je jich hned několik, kteří pomáhali juniorce Dynama před několika lety vybojovat postup z divize do ČFL.

Pavel Babka dokonce nosil za dob svého působení v Českých Budějovicích kapitánskou pásku. Právě zkušený obránce ale bude Karlu Musilovi v utkání proti rezervě Dynama scházet. V sobotním zápase proti týmu z pražského Střížkova zaskočil Babka výtečným zákrokem za brankáře Palečka, při krásné robinzonádě si ale zkušený obránce pomohl rukou a od hlavního sudího tak okamžitě uviděl červenou kartu. S Pražany Prachatice nakonec prohrály 0:2. O brankářském zákroku obránce Pavla Babky už řeč byla. Zbývá snad jen dodat, že následný pokutový kop proměnil Šísler a v 21. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Zoubek.

Poslední zápas Tatranu Prachatice:
Tatran Prachatice - FC Praha 9 Střížkov 0:2


Branky: 6. Šísler (pen.), 21. Zoubek
ŽK: Zušták, Rožboud
ČK: 5. Babka
Diváků: 350

Sestava Tatranu Prachatice: Paleček - Endl, Babka, Koršala, Kubiš - Kočí (63. Hájovský), Pravda (76. Toncar), Kuračka, Rožboud - Myšák (63. Sedláček), Zušťák
Trenér: Karel Musil

Jihočeské derby mezi Dynamem B a Prachaticemi má stanoven výkop na aprílovou sobotu 1.4.2006 v 10:15. Hlavním rozhodčím zápasu bude pan Kabyl, asistenty na čarách pánové Zeman a Balík. Delegátem zápasu byl jmenován pan Hamouz.