Po výsledkově nepříliš vydařeném utkání na hřišti Břevnova, čeká Béčko Dynama další veledůležitý zápas. Prohra v minulém zápase ponořila juniorku do velice nebezpečných vod a svěřenci trenéra Skály budou muset v neděli zvítězit, pokud se nechtějí strachovat o záchranu do posledních kol ČFL. Bodově naplno zabrat, musí Béčko již o víkendu, kdy do Českých Budějovic přijede celek Letohradu. Rezervní tým se po porážce v Břevnově propadl na jedenácté místo a na svém kontě má jedenatřicet bodů. Tým Letohradu okupuje patnácté místo s prozatímním ziskem devětadvaceti bodů. Pro oba týmy má případný bodový zisk z nedělního zápasu cenu zlata. Důležitost utkání není potřeba snad ani více zdůrazňovat.

Juniorka tentokrát nebude moci počítat s nějakou velkou výpomocí pendlů. V úvahu snad přichází pouze start Davida Lafaty. Žlutá karta, kterou obdržel v sobotním utkání proti Opavě byla již čtvrtou a budoucí hráč Škody Xanthi tak musí pondělní utkání proti Slavii vynechat. David Lafata by se tak objevil v dresu Béčka podruhé ve velice krátké době. Pokud by obávaný střelec opravdu nastoupil v sestavě rezervy, nejspíše se na trávníku nepotká se svým velkým kamarádem Tomášem Maruškou. Vzrůstem nevysokého záložníka trápí od zápasu s Mostem svalové problémy a jeho start proti Letohradu je zřejmě z kategorie snů.

Poslední vzájemné měření sil nepřineslo příliš pohledný fotbal. Pár světlých momentů sice bylo k vidění, bezbrankový zápas ale není pro diváky zrovna to pravé ořechové. Na první pohled bylo na obou týmech patrné, že přednější je neinkasovat.

Poslední vzájemný zápas:
FK OEZ Letohrad - SK Dynamo České Budějovice B 0:0 

ŽK: Peřina, Hynek T. - Pouzar, Martínek
Diváci: 600
Rozhodčí: Rožec - Moudrý, Volenec

Sestava SK Dynamo České Budějovice B: Skála - Martínek, Kladrubský, Dobrotka, Peroutka - Pouzar (72. Hrbáč), Skopalík, Chlebek, Houška  - Jančovič (84. Švehla), Maruška
Trenér: Jaroslav Vavroch

Sestava FC Praha 9 Střížkov: Kykal - Peřina, Valta, Plašil, Kempf - Štěpán (15. Brendl, 82. Vašata), Vaniš, Strasmeier, Hynek T. (79. Hynek M.) - Čada, Vacek
Trenér: Miloš Mejtský

Co se týče venkovních zápasů, Letohrad nepatří mezi obávané nájezdníky. Ze dvanácti zápasů venku dokázali hráči z pod Orlických hor zvítězit pouze třikrát. V poslední době však Letohrad vyhrál například na horké půdě Mostecké rezervy. Většinu bodů vyválčil náš nedělní soupeř především doma. Hlavní zbraní na domácím hřišti je především dvanáctý hráč - diváci. V nepříliš velikém městě je o fotbal veliký zájem. Průměrná návštěva při domácích zápasech se v Letohradu pohybuje okolo šestiset platících diváků. Takovou návštěvu můžeme s naším průměrem (70 diváků) pouze závidět.

Velký pozor si budou muset dát zadáci Dynama především na kanonýra Čadu. Ten se v letošní sezóně trefil do sítě svých soupeřů již dvanáctkrát. Pokud by se ze soutěže neodhlásili Semily, měl by na svém kontě dokonce ještě o dva zásahy více. Bez povšimnutí bychom neměli nechat ani jeho kolegu z útoku Brendla. Spolehnout se můžou spoluhráči mimo jiné na spolehlivého brankáře Kykala. Tým Letohradu hraje již delší dobu v neměnné sestavě, výhoda našeho soupeře tak spočívá především v sehranosti. Vedení klubu nedávno provedlo impuls, který by měl pomoci zachránit tým v ČFL. Svůj post po dohodě opustil služebně nejstarší trenér ČFL Miloš Mejtský a na jeho místo nastoupil jeho bývalý asistent Jaroslav Mudruňka. Ten má zatím na trenérské lavičce společně s Vladimírem Frimlem vyrovnanou bilanci výher a porážek - jedna ku jedné.

Na poslední zápas ČFL se bude chtít v Letohradu určitě co nejrychleji zapomenout, což nebude tak snadné. Mírně rozpačité vzpomínky zanechali za svým výkonem především rozhodčí. V záchranářském duelu domácích s Karlovými Vary se dopustili několika hrubých chyb, kterými výrazně ovlivnili výsledek zápasu. Stadion musel před rozvášněnými diváky opouštět hlavní arbitr společně se svými kolegy s pomocí zhruba desítky příslušníků Policie ČR. Začátek zápasu sice sliboval pohledný fotbal, trojice mužů v černém však mínila jinak. Závěr zápasu neviděl z lavičky už ani trenér Letohradu, od 65. minuty byl nucen díky nesouhlasnému vyjadřování k hlavním aktérům zápas sledovat z tribuny. Jeho protějšek, nám dobře známý trenér Jindřich Dejmal, se tak mohl po devadesáti minutách radovat z vítězství svého týmu v poměru 2:0.

Poslední zápas FK OEZ Letohrad:
FK OEZ Letohrad - Karlovy Vary -Dvory 0:2


Branky: 67. Salák (pen), 73 Salák
ŽK: Vaniš, Dvořák, Valta, Kovanda - Doksanský
Diváci: 600
Rozhodčí: Šustr - Kocourek, Benedikt

Sestava FK OEZ Letohrad:Kykal - Peřina, Plašil, Valta, David - Dvořák (75. Kovanda), Vaniš, Karal, Štěpán - Čada, Brendl
Trenér: Jaroslav Mudruňka

Zápas se odehraje v neděli 8.5.2005 na TCM Mladé. Výkop byl stanoven na 10:30. Hlavním arbitrem zápasu bude pan Benák, jako asistenti mu budou pomáhat pánové Drábek a Andrle. Na hladký průběh utkání bude ve funkci delegáta dohlížet pan Buša.