Tři dny po domácím zápase s Vítkovicemi nastoupí fotbalisté Dynama České Budějovice na hřišti Hanácké Slavie Kroměříž k utkání 27. kola druhé ligy. Jihočeši mají na svém kontě třízápasovou vítěznou sérii a v prodloužit ji chtějí i na Moravě. "Do konce sezony nás čekají čtyři těžká utkání a to první z nich teď v Kroměříži. Ta nám zadarmo rozhodně nic nedaruje," uvědomuje si trenér Dynama František Cipro.
Pokud chtějí Jihočeši stále pomýšlet na bezproblémový postup do první ligy, nemohou si dovolit ztrácet body. "Na naše klopýtnutí čekají s tříbodovým odstupem Žižkov a Hradec," ví zkušený kouč Dynama. Cipro by byl špatným trenérem, kdyby nesledoval výsledky a rozlosování ostatních týmů bojujících o postup. Díky tomu mohou být Jihočeši v relativním klidu - ostatní největší aspiranti na postup nemají příliš lehký los a v tomto ohledu jsou na tom asi nejlépe právě fotbalisté Dynama: "Ty ostatní kluby čekají ještě duely mezi sebou a navíc i s Kladnem. Nás už čeká pouze Ústí, což by nám mělo hrát do karet." Rozhodně ale trenér Cipro nechce se svými svěřenci usínat na vavřínech: "Spoléhat na složitý los soupeřů ale nemůžeme."
Významný krok do první ligy mohou Jihočeši udělat již v sobotu v Kroměříži. Kouč Dynama zná ale dobře sílu soupeře a lehký zápas neočekává: "Kroměříž nemá špatné mužstvo, rozhodně nás tam nečeká odevzdaný soupeř." Uklidňovat ho může skutečnost, že se jeho svěřenci dostali v posledních zápasech do dobré pohody. "Každou neděli muset hrát jedině na vítězství není po psychické stránce jednoduché," uvědomuje si na druhou stranu.
Fotbalisté Dynama se budou muset v sobotu vpodvečer obejít bez svojí nejzářivější hvězdy Karla Poborského. Reprezentační záložník vynechal poslední tři zápasy a vzhledem k nečitelnosti jeho zranění a blížícímu se mistrovství světa se dá očekávat, že za Dynamo již letos nenastoupí. "Kdyby měl po sezoně volno, třeba by pod nějakým obstřikem nastoupil. Jenže ho čeká mistrovství světa, a kdyby šel hrát, byl by to přílišný hazard," řekl na toto téma kouč Dynama. "I lékař národního mužstva mu doporučil klid, aby mohl své zranění doléčit," dodal Cipro pro Českobudějovické listy.

Svátek fotbalu očekávají také v Kroměříži. Domácí fanoušci s napětím očekávají příjezd exligového mančaftu a ve střehu je i hlavní trenér Ladislav Minář. "I když jsou Budějovice druhé, mají nejkvalitnější tým soutěže," chválí svého soupeře kroměřížský kouč. Trenér domácích pro Zlínské listy poznamenal, že úspěchem pro jeho svěřence bude i remíza. Ani v Kroměříži start Karla Poborského neočekávají, přesto díky tomu neočekávají lehké utkání. "I tak má soupeř dostatek hráčů s vysokými individuálními schopnostmi," upozorňuje Minář na tvořivou záložní řadu Dynama, kterou v posledních kolech významně podporuje i útočník Ivo Táborský. Velkou hrozbou pro domácí tým bude podle trenéra Mináře i exkunovický střelec Petr Faldyna, který v minulém zápase s Vítkovicemi vstřelil dvě branky a s osmnácti zásahy jasně vévodí druholigové tabulce střelců. "Osobku na něj ale hrát nebudeme, to bychom museli téměř na každého ze soupeřových hráčů," dodal pro Zlínské listy kouč Kroměříže.
Kromě dlouhodobých marodů bude mít trenér Minář k dispozici všechny hráče A-týmu...

Pravděpodobná sestava Kroměříže: Kořínek - Ditrich, Farbák, Klabal, Klimek - Bajer, Šmahaj, Kobylík, Josl - Lakomý, Zakopal