Špatné utkání sehrálo Dynamo s Hradcem Králové. Hostující celek rozhodl o své výhře v první půli, kdy se třikrát prosadil. V 59. minutě dostal brankář Hradce Ottmar červenou kartu, ale Richard Kalod neproměnil pokutový kop. Jarní neporazitelnost Dynama tak skončila, příští týden hrají Jihočeši v Olomouci.

Základní jedenáctka Dynama se ani po utkání výborném utkání v Ústí nezměnila, pouze na lavičku náhradníků se vrátil Marek Opluštil. Do sestavy Hradce Králové se vrátil Adam Vlkanova.

Úvod utkání se nesl v klidném duchu, míč více držel Hradec Králové. První, kdo se mohl radovat z branky byl hostující celek. Přibližně z třiceti metrů natáhl Petr Schwarz a nádhernou střelou překonal Křížka – 0:1. Netrvalo dlouho a Votroci se radovali znovu. Po faulu Michala Klesy nařídila sudí Adámková pokutový kop, který bezpečně proměnil znovu Petr Schwarz - 0:2. Možnost rychlé odpovědi mělo Dynamo z rychlého brejku, jenže Pešek se Šimákem nedotáhli únik do gólového konce. Další možnost na snížení měli domácí po rohovém kopu, ale Kalod v těžké pozici hlavičkoval nad. Třetí úder přidali Votroci těsně před přestávkou. Trubač našel Jana Pázlera, který z první dostal míč za Křížka – 0:3.

Domácí Jihočeši neprožívali dobrý zápas, což se projevovalo i na začátku druhé půle. Po zákroku na Richarda Kaloda zůstala píšťalka sudí Adámková němá, ozvala se až po faulu brankáře Ottmara na Jana Šimáka. Brankář Východočechů obdržel červenou kartu a do branky se musel postavit Jiří Lindr. Ovšem penaltové prokletí na českobudějovických fotbalistech zůstalo. Míče se ujal Richard Kalod, brankář skočil na druhou stranu, ale domácí útočník netrefil branku. Černobílí se ujali taktovky nad utkáním, přesto jim to nebylo nic platný. Z úhlu střílel Pešek, střídající Lindr vyrazil na roh. Domácí fotbalisté neprožili dobré utkání a už nedokázali se stavem nic udělat. Hradci Králové podlehli 0:3.

David Horejš (trenér Dynama): „Rozhodl první poločas, kdy byl Hradec jasně lepší. Znovu se nám nepodařilo proměnit pokutový kop, což nás dnes srazilo ještě více dolů. Soupeř byl dnes lepším týmem a já mu gratuluji k vítězství.“

Bohuslav Pilný (asistent trenéra Hradce): „Jsme spokojeni s výsledkem, protože jsou to pro nás výborné tři body. Po první vstřelené brance jsme se dostali do tempa, za nedlouho přišla druhá. První poločas jsme odehráli velmi dobře, ve druhém mě mrzí faul brankáře, po kterém dostal červenou kartu.“