V prvním ligovém kole Fortuna národní ligy Dynamo remizovalo s Viktorií Žižkov 1:1. Obě branky byly k vidění v první půli, kdy se do vedení dostali Pražané zásluhou Jana Jelínka. O vyrovnání se postaral z penalty Jiří Kladrubský. V druhé půli měly oba týmy možnosti strhnout stav zápasu na svou stranu, ale skóre už se neměnilo. V neděli jedou Jihočeši k druhému kolu do Vlašimi.

Hned několik otazníků ohledně základní jedenáctky musel vyřešit trenér David Horejš. Ve stoperské dvojici dostal šanci Lukáš Havel, na levý kraj se posunul Jiří Kladrubský. Na hrot se postavil Mashike, střed zálohy tvořil Čavoš, Javorek a Kadula. Už v páté minutě si Dynamo vytvořilo zajímavý tlak, ze kterého byl blízko ke skórování Jindřich Kadula. U malého vápna střílel z dorážky, ale trefil pouze blokující obranu Viktorie. Ještě větší šanci spálil Roman Wermke, jenž nezužitkoval křižný pas od Kaduly a trefil pouze brankáře Hrubeše.

Z následující akce viděli diváci na Střeleckém ostrově první branku. Jozef Bazal našel milimetrově přesným centrem Jana Jeslínka, který hlavičkou nedal Křížkovi šanci – 0:1. Okamžitě mohl srovnat Jakub Pešek, jenž z blízkosti neprostřelil hostujícího brankáře. Vyrovnání se Jihočeši dočkali až v nastavení prvního poločasu. Michal Řezáč pronikl do pokutového území a byl faulován. Z nařízeného pokutového kopu se nemýlil kapitán Jiří Kladrubský - 1:1.

Úvod druhého poločasu se nesl ve znamení nepřesností. Kazily oba týmy, ale mírně navrch mělo Dynamo. Po centru Kladrubského na míč nedosáhl Afričan Mashike, na druhé taktéž nezasáhl balon Jozef Bazal. Následné obléhání budějovické branky rázně vyřešil Šandera, jenž tvrdou ránou přestřelil. V šedesáté šesté minutě spálil stoprocentní šanci Elvis Mashike. Pešek prostrčil do vápna na Petra Javorka. Střední záložník se otočil a lehkým obloučkem našel Mashikeho, který překvapivě hlavičkoval nad.

Posledních deset minut si Viktoria držela remízový stav, naopak domácí Dynamo si šlo za třemi body. Velkou příležitost posledních minut si vytvořili černobílí pět minut před koncem. V klíčové fázi však zamířil Petr Javorek vysoko nad branku. Ještě větší šanci měl Engelmann, který nádhernou ranou z dálky trefil pouze tyč. Stejně tak dopadl i Musa. Svůj brejk zakončil rovněž do tyče. Dynamo tak vybojovalo na úvod sezony domácí remízu s Žižkovem 1:1.

David Horejš (trenér Dynama): „Na to, že šlo o první kolo, tak se hrál velice slušný fotbal. Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme územní převahu a i šanci Romanem Wermem. Ale nedali jsme, z protiútoku jsme dostali první gól. Hráli jsme pořád svoji hru a dokázali jsme do poločasu vyrovnat po krásné akci Michala Řezáče. Ve druhé půli jsme měli jednu velkou šanci, jinak ale jen územní převahu. Nakonec Žižkov si vytvořil dvě velké šance, trefil tyčky, takže s bodem musíme být nakonec spokojeni.“

David Vavruška (trenér Žižkova): „Měli jsme více ofenzivních akcí v první půli, Dynamo pak drželo míč hlavně v té druhé. Po pauze jsme ztráceli lehké míče, zpočátku utkání jsme měli dobrý přechod do útoku a soupeře přečíslovali. Domácí hráli dobře, je to silný soupeř a šli v závěru po vítězství. Ale mrzí nás dvě tyčky v posledních pěti minutách. Ta první byla hezká střela, to druhé jsme měli proměnit a tím pádem i vyhrát. Nicméně remíza je celkově spravedlivá.“