Dynamo si přálo vyhrávat velký sobotní zápas na půdě Hradce Králové. To se mu podařilo a s konečným stavem zápasu 3:2 si přivezlo důležité 3 body.

V duelu 11. kola se střetl domácí Hradec Králové, který byl v tabulce na poslední příčce se 6 body, s českobudějovickým Dynamem, které v tabulce zaujímalo jen jednu příčku výše s 8 body. Oba celky v předminulé sezóně sestupovali do Fotbalové národní ligy, na sezónu 2014/2015 se ale vrátily zpět a nastoupily proti sobě v SYNOT lize.

První zajímavou šanci mělo Dynamo v 5. minutě, kdy se míč pod jejich vedením podíval k bráně domácího Hradce, jehož obrana v tomto okamžiku chybovala. Až do gólového zakončení se dostal Petr Benát, svou ránu na zadní tyč ale poslal těsně mimo. V začátku zápasu byl aktivnější Hradec Králové, své šance ale nedokázal proměnit. Na rozdíl od něj Dynamo svou šanci náhle proměnilo ve 20. minutě díky Michalu Škodovi, ke kterému se odrazil balon po střele Kladrubského. Hradec gól od Budějovic nakopl a mermomocí se snažil zápas vyrovnat, střely ale do brány nakonec nepadly. Druhý gól Dynama dal ve 30. minutě prvního poločasu Jakub Hora, brankář Hradce jeho přízemní střelu z hranice vápna nedokázal zneškodnit. Stejně jako po první brance hostů, i nyní se domácí marně snažili vstřelit snižující gól a do kabin se šlo za stavu 0:2.

I v druhém poločase byl aktivnějším týmem Hradec Králové, který měl v po rozehrání standardní situace další ze šancí na gól, chytil ji ale budějovický brankář Křížek. Šance, které Hradec tvořil často neprošly přes dobře rozestavěnou defenzivu Dynama. Během krátké doby pak padlo po jedné brance na každé straně. Za Hradec se povedenou patičkou zády k bráně trefil Aleš Čermák. Už se zdálo, že vstřelená branka domácí ještě více nastartuje, avšak hned po minutě hry vstřelil svůj druhý gól v zápase Michal Škoda. Na pár minut se tak hosté uklidnili, avšak v 74. minutě vrátil domácí do hry Pavel Dvořák, který se prosadil po akci střídajícího Vaněčka. Domácí se v závěru nedechli k velkému náporu, avšak zkušená defenziva Dynama soupeře již do velké šance nepustila a utkání skončilo výhrou Jihočechů v poměru 3:2.

Luboš Urban (trenér Dynama): "Neřeknu nic chytrého, odjíždíme spokojeni. Byl to důležitý zápas, takzvaně o šest bodů. Prvních třicet minut se mi líbilo, domácí jsme zlobili. Měli jsme střed hřiště a dali jsme dvě branky. Jenže pak jsme zalezli a čekali jsme na smrt. Do přestávky jsme přežili, ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat stejně jako na začátku. Domácí snížili, ale důležitý moment byl náš třetí gól. V závěru to bylo vabank, nakopávané míče, ale my máme vysoké a zkušené hráče, kterým to vyhovovalo. Jsem rád, že jsme si po prohře s Příbrami napravili reputaci."

Luboš Prokopec (trenér Hradce): "Nebude se mi to hodnotit lehce. Porážka je pro nás krutá, byli jsme herně lepší, kvalitnější v kombinaci. Jenže jsme dostali dvě strašně laciné branky. A když jsme snížili, vzápětí jsme inkasovali třetí branku. Pak jsme měli sedmnáct minut na srovnání, ale nepodařilo se. Pro nás je porážka velký problém."