Jednoznačnou ztrátou skončil domácí zápas Dynama proti Frýdku. Jihočeši byli prakticky po celý zápas jasně lepším týmem, přesto se dokázali prosadit pouze jednou a soupeř tak díky proměněné penaltě bral jeden bod. O jediný přesný zásah Dynama se postaral Ivo Táborský, za hosty se z penalty trefil Šumský.

I přes první porážku v sezoně zachoval trenér David Horejš stejnou základní jedenáctku, na lavičce se po zranění objevil Matěj Helešic. Frýdečtí museli sáhnout ke změnám, jelikož kvůli žlutým kartám nemohl naskočit Biolek. Lépe do utkání vstoupil favorit zápasu z jihu Čech. Černobílí byli od prvních minut lepším týmem a na branku Slezanů se valil jeden útok za druhým. V jedenácté minutě hry poslal Wermke z pravé strany dobrý centrovaný míč a Mashikemu chyběly centimetry k tomu, aby ve skluzu doklepl míč do odkryté branky.

V osmnácté minutě vhodil do pokutového území dlouhý aut Roman Wermke přímo na hlavu Lukáše Havla, který trefil balon do břevna. Na druhé straně se Frýdek radoval z úvodní branky po první vážnější šanci. Po chybě v rozehrávce vysunul Varadi do vápna Ondráčka, kterého fauloval Křížek. Nabídnutý pokutový kop proměnil Nikolas Šumský - 0:1. O vyrovnání se postaral Ivo Táborský. Javorek ideálně vysunul Mashikeho, který našel před brankou přesně domácího zkušeného borce – 1:1. Otočit vývoj skóre mohl Wermke, jenže se střelou dlouho otálel, až ji poslal do brankáře Bučka.

Druhá půle začala vyrovnaněji. Často u míče byli i Frýdečtí a Dynamu se nedařilo více zatlačit na soupeře. Postupem času se ale ujali taktovky nad utkáním Jihočeši a začali se tlačit pro vítěznou branku. Po prudkém centr Čavoše z pravé strany střílel Táborský z voleje v těžké pozici nad. Ve velké šanci se poté objevil Jakub Pešek. Prošel sám až do malého vápna, kde střílel na zadní tyč. Minul a navíc ani Mashike nedokázal usměrnit nepřesný pokus do otevřené branky.

Po hodině hry se mohli domácí radovat po rohovém kopu. Kladrubský našel přesně hlavu Táborského, jehož dobrý pokus vyrazil Antonín Buček. V posledních dvaceti minutách Frýdek - Místek zalezl na svou polovinu a Dynamo mocně tlačilo. Frýdecká tvrz však odolávala a domácí se dostávali do křeče. Kýženou branku nepřinesly rohy ani standardní situace, a tak se oba celky rozešly smírně za remízu 1:1.

Fotogalerie

David Horejš (trenér Dynama): "Mrzí nás, že jsme zápas nezvládli za tři body. Věděli jsme, že Frýdek přijede bránit. Chtěli jsme praktikovat rychlou kombinaci po zemi. Začátek zápasu nám vyšel, měli jsme náznaky šancí. Ale poté nás po velké chybě soupeř potrestal z penalty. Naštěstí jsme do poločasu srovnali. Ve druhé půli jsme měli tlak, ale vytvořili jsme si málo šancí. Nikdo na sebe nevzal zodpovědnost, nikdo to nezkusil sám na sebe. Máme bod, nedá se nic dělat."

Marek Čech (trenér Frýdku): "Myslím si, že se projevovala kvalita domácího týmu větším tlakem Dynama. Ale jinak jsme soupeře k žádným větším šancím nepouštěli. Musím pochválit defenzivu, která až na jeden inkasovaný gól obstála. Chtěli jsme hrát na brejky a jeden nám vyšel. Myslím si, že je remíza zápasu slušela."