Kdo přišel, nelitoval. Dynamo odehrálo šlágr kola proti Hradce Králové ve velkém stylu, když bylo od úvodních minut jasně lepším týmem a dokázalo soupeři nasázet čtyři branky. Navrch spálilo dalších několik šancí a předvádělo opravdu atraktivní podívanou. Díky výhře se Dynamo posunulo do samotného čela Fortuna národní ligy.

Vítězná sestava černobílých se od utkání ve Varnsdorfu nezměnila. Ani Hradečtí neudělali v základní jedenáctce změnu, kvůli zranění na jih Čech nedorazil Jiří Funda. Jihočeši vstoupili do utkání velmi aktivně. Nejprve sice zachránil Kladrubský svůj tým před střelou Schwarze, který už zakončoval ve slibné pozici. O minutu později se Jihočeši ujali vedení. Roman Wermke dostal prostor na pravé straně a nádherným centrem našel před brankou Patrika Čavoše, který se z výhodné pozice nemýlil – 1:0.

Navýšit vedení mohl z přímého kopu Jiří Kladrubský, ale pokusem z úhlu si na Ottmara nepřišel. Na druhé straně si první zásah připsal Zdeněk Křížek, když v pohodě zlikvidoval slabou střelu Vlkanovy. Pět minut před koncem poločasu se Dynamo dočkalo pokutového kopu. Peška v úniku srazil k zemi brankář Ottmar a sudí Dubravský nařídil pokutový kop. Míče se ujal Ivo Táborský, a přestože brankář Hradce trefil stranu, na míč nedosáhl – 2:0.

Kdo si myslel, že ve druhém poločase Hradec zatlačí na domácí, byl na omylu. Jihočeši byli nadále lepším týmem a dokonce odskočil soupeři o další góly. Nejprve se v 52. minutě prosmýkl po pravé straně Jakub Pešek, proklouzl až do vápna a poslal míč před branku. Těsně před Ottmarem smolně srazil míč do vlastní sítě Tomáš Jirsák a Dynamo vedlo o tři branky – 3:0. Dynamo hrálo skvěle a za další tři minuty přidali po krásné akci čtvrtou branku. Jakub Pešek našel ideálně Elvise Mashike, který neměl složitou pozici – 4:0.

V poslední půl hodině se Jihočeši bavili fotbalem a diváci na Střeleckém ostrově byli moc spokojeni. Šance na vstřelení páté branky postupně spálili Wermke, Javorek a Helešic. Podruhé se netrefil ani Táborský. Votroci dokázali alespoň snížit, když se trefil Jan Pázler - 4:1. Dynamo tak v bitvě o první místo dokázalo jednoznačně přehrát Hradec Králové a zaslouženě se vyšvihlo do čela tabulky.

David Horejš (trenér Dynama): „Hodnotí se mi to hezky. Dali jsme v první půli dvě branky, které nás uklidnily. Rozhodl vstup do druhého poločasu, kdy jsme přidali dva góly. Pak jsme měli další šanci a mohli přidat další góly. Fandili i diváci a věřím, že budou chodit i nadále. K pěknému utkání přispělo i to, že Hradec chtěl hrát fotbal. Rozhodla produktivita našeho útočného tria Wermke – Mashike – Pešek, kteří byli ozdobou utkání. Chvílemi jsme na soupeře čekali a spoléhali jsme na rychlé brejky. To se nám povedlo a vítězství si nesmírně vážíme.“

Karel Havlíček (trenér Hradce): „Věděli jsme, že jedeme na hřiště výborného soupeře. Pak ale dostaneme z první šance první gól a pak už nás domácí přehráli. Byli jsme všude později, soupeř byl důraznější, rychlejší. My jsme si přišli zahrát fotbal. Dynamo nás přehrálo a zaslouženě zvítězilo. Připravovali jsme se na rychlonohého Peška a Wermkeho, oba nás ale trestali.“