Od úvodních minut měli domácí Jihočeši jasně navrch a soupeře z Moravy jasně přehrávali. Vedoucí branku vstřelil v devatenácté minutě Ivo Táborský, druhou přidal kapitán Petr Benát. Po pauze se ještě trefil Richard. Navíc spálili černobílí ještě několik šancí, a tak si Prostějov odvezl tříbrankovou prohru. V dalším kole zajíždí Dynamo do Pardubic.

Pro duel proti Prostějovu chyběl Davidu Horejšovi vykartovaný Adrián Čermák, naopak do sestavy se vrátil kapitán Petr Benát a stoper Pavel Novák. Kvůli žlutým kartám chyběl Prostějovu Skwarczek, nenastoupil ani zraněný Sus. Od začátku utkání byl lepší domácí tým, který byl před utkáním favorizován. Centr Wermkeho z pravé strany našel Kaloda, jenž zblízka minul. Po přímém kopu rozehraném chytře od Petra Benáta se ve vápně objevil osamocený Jindřich Kadula. Zkusil štěstí z první, ale podklouzl a nezakončil.

Jihočeši se začali prosazovat od devatenácté minuty. Přímý kop hned za šestnáctkou si vzal na starost Ivo Táborský a krásnou ranou z kroku překonal Kofroně – 1:0. Druhou branku přidal za nedlouho kapitán Petr Benát. Rohový kop Jiřího Fundy mu proletěl přímo proti noze a budějovický sympaťák se nemýlil – 2:0. V laufu hrající Dynamo si šlo pro další branku. Hlavičkou vrátil míč Funda na Richarda Kaloda, kterého z voleje hezky vychytal Kofroň. Po rychlé akci zakončoval Jindřich Kadula a prostějovský brankář byl při střele včas u tyče.

I ve druhém poločase drželi taktovku nad utkáním Jihočeši. První velkou šanci měl Richard Kalod, odražený balon na malém vápně vysoko přestřelil. Ještě větší šanci měl autor prvního gólu Ivo Táborský. Centr z levé strany mu sklepl přímo na nohu Roman Wermke a zkušený univerzál těsně minul. Další pokus provedl Jindřich Kadula, hlavičkou zamířil vedle.

Dvacet minut před koncem utkání se hnal Ivo Táborský sám na Kofroně. Střídající Jakub Pešek ho krásným pasem poslal do samostatného úniku a českobudějovický záložník trestuhodně přestřelil. Další šanci neproměnil Jiří Funda, jeho střelu zablokovali prostějovští beci nad. Jedenáct minut před koncem utkání se konečně trefil Richard Kalod a jeho branka stála za to. Parádním volejem vymetl růžek Kofroňovy branky – 3:0. Další branka nepadla, Dynamo přejelo Prostějov o tři branky.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsme spokojeni se ziskem tří bodů. První poločas splnil to, co jsme si řekli. Potřebovali jsme dát co nejdřív gól, podařili se nám dát dva v krátkém časovém sledu. Po změně stran jsme kontrolovali hru, škoda jen, že jsme nepřidali dřív třetí gól. Nakonec se nám to povedlo, i když jsme měli další vyložené šance. Vyhráli jsme zaslouženě."

František Jura (trenér Prostějova): „Domácí vyhráli zaslouženě. My jsme si zápas prohráli v prvním poločase, kdy jsme byli zbytečně zakřiknutí. Dostali jsme dva góly ze standardek, což se proti takovému týmu, jakým Budějovice jsou, nesmí stát. Po přestávce jsme začali hrát fotbal a myslím, že jsme nezanechali špatný dojem. Nechci se na to vymlouvat, ale chyběli nám čtyři hráči základní sestavy. Teď nás čeká doma Táborsko a pak jedeme do Třince, to budou klíčové zápasy.“