Zápas Ostrava - SK Dynamo

Jiří Vlček, trenér: "Baník patří k favoritům soutěže, což potvrzují jeho dosavadní výsledky a zisk 16-ti bodů, zatímco nám forma z úvodu soutěže trochu odešla. Přesto jsme hned v úvodu utkání Baník zaskočili aktivním presinkem, který eliminoval soupeřovu největší zbraň, kombinační hru záložní řady. Vypracovali jsme si i dvě vyložené brankové příležitosti, ale Kaňák a ani Košík na výborného brankaře domácích nevyzráli. Naopak při rohu domácích vyrazil Pešula míč jenom k domácímu Hrtánkovi a Ostrava šla do vedení. I přes obdrženou branku jsme pokračovali v aktivní hře, přehrávali jsme domácí zvláště v záložní řadě a to díky velmi dobré hře Prázdného, Nohavy a zvláště Adama, který byl nejlepším hráčem na hřišti. Ve dvacáté minutě, kdy jsme zaútočili po levé straně, zahrál domácí stoper na malém vápně evidentně rukou, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.

Ve 25. minutě chyboval Šafránek a soupeř dal opět Hrtánkem na 2:0. Zatímco my jsme měli do tohoto času čtyři vyložené příležitosti a neproměnili je, domácí ze dvou dali dvě branky. Ještě do konce první části hry měli možnosti snížit Kaňák, Košík a Jasanský, ale brankař soupeře byl k nepřekonání.

V druhém poločase jsme pokračovali v kvalitní hře, soupeř byl viditelně zaskočen. V 50. minutě konečně po ostřelování branky Baníku se trefil Košík a snížil na 1:2. Přeskupili jsme rozestavění, z obrany se na hrot vysunul Turek, vyrovnávací branka visela ve vzduchu, ale obrana Baníku v čele s brankářem Pacanovským a i díky rozhodčím (dvakrát zastavil praporek pomezního Kaňáka v úniku pro údajný ofsajd) odolala. V závěru zápasu při dalším našem náporu obránce domácích nastřelil tyč vlastní branky, z následujícího rohového kopu jsme šanci nedali, a tak vyhrál ne lepší, ale štastnější.

Přes porážku to byl dosud náš nejlepší výkon v soutěži. Výkon, který i přes neúčast reprezentantů Vršeckého a Švece je příslibem.

Klady: aktivní hra, presink, výkon Tischlera po dlouhodobém výpadku. Morální síla, která se projevila, že hráči to „nezabalili“, i když soupeř vedl již dva nula a nedařilo se nám proměňovat ty nejvyloženější příležitosti. Bojovali až do konce!

Zápory : Proměňování příležitostí - Kaňák , Košík, Jasanský - nedokázali využít situace, kdy se dostali až před brankáře Baníku, ale ani jednou na něj nevyzráli."