Zápas SK Dynamo - Slavia

Proti silné Slavii nastoupilo Dynamo s dvěma štítovými záložníky, naopak doposud nevýrazný útok měl posílit Mašek. Dlouho se na hřišti neudálo nic, co by diváky přinutilo k výraznějšímu potlesku. První dvacetiminutovka se odehrála mezi šestnáctkami, ani jedno z mužstev se nedostávalo do zakončení. Postupně však převaha přecházela na kopačky Pražanů a také měli první velkou šanci ke skórování, když ve 23. minutě Dejmek křížnou střelu umístil těsně vedle tyčky. V dalších minutách se Slavia dostávala k velkému množství standardních situací, které domácí odvraceli se štěstím i díky zákrokům gólmana Lály. Budějovice se až do konce prvního poločasu převážně bránily, dopředu hrozil snad jen agilní Janoušek, chyběla mu ale větší ofenzivní podpora od spoluhráčů.

Nástup do druhého poločasu se hráčům Dynama nepovedl, už po pěti minutách se slávisté v pokutovém území dostali ke dvěma střelám. Tu první Lála bravurně vyrazil, odražený míč ale přistál u kopaček Helda, jenž poslal hosty do vedení - 0:1. Další velká příležitost v modrém hrající Slavie přišla v 67. minutě, připravil ji Eliáš. Domácí fotbalisté, kteří statečně po celý zápas vzdorovali vyhranějším Pražanům, prokázali v dalších minutách obrovskou vůli. Ač někteří už byli na pokraji sil, vypracovali si několik rohů a jeden z nich zahrávaný v 74. minutě Maškem dokázal přetavit ve vyrovnávací branku Kosobud, když přetažený míč šťastně trefil hrudí - 1:1. Deset minut před koncem po dalším rohovém kopu hostující Diviš vyškrabával technický pokus dobře hrajícího Švamberga. Ten připravil minutu před koncem i akci, po níž se celé Složiště dostalo do euforie. Zatáhl míč po pravé straně a na zadní tyči našel Maška. Ten hlavou pod tělem gólmana vstřelil v tu chvíli vedoucí branku 2:1. Jenže radost trvala jen několik sekund. Ihned po rozehrávce se k míči v pokutovém území Dynama dostal okamžik předtím vystřídavší Jarolímek, měl dost času se otočit, zamířit a vyrovnat na 2:2. Stejný hráč pak mohl ještě strhnout vítězství na stranu Slavie, jenže tentokrát mu byla branka malá. Když v posledních sekundách pomezní zastavil únik Schöna, bylo jasné, že si oba týmy rozdělí po bodu.