Zápas SK Dynamo - Synot

Raritou utkání byly dva nařízené pokutové kopy během dvou minut první půle. Rozhodčí Puček rozdělil svoji přízeň, respektive nepřízeň rovnoměrně mezi obě mužstva. Více důvodů k radosti měli nakonec Jihočeši, kteří doma naplno bodovali. Protože domácím chyběl kvůli zápalu plic nejlepší střelec Lafata, jeho úlohy se chopil Vozábal. Stačil nejenom napadat obránce hostí při rozehrávce, ale sám zakládat útočné akce. V 16. minutě vydařenou střelou navíc otevřel skóre. Útočnou snahu hostí Jihočeši úspěšně eliminovali, když od Malára se nehnul Sedláček a Kowalíka s Medunou si přebírali Horejš s Pennerem. Nejnebezpečnějším mužem Moravanů se tak stal agilní Činčala, který brankáři domácích Semanovi nedovolil polevit v pozornosti. Ve 40. minutě Seman fauloval právě Činčalu, který se znenadání objevil za budějovickou obranou, a umožnil tak Kowalíkovi z nařízené penalty srovnat na 1:1. Hned po rozehrání o dvě minuty později unikal Svoboda a ve vápně ho nedovoleně zastavil Abrahám. Úspěšný exekutor pokutového kopu Sedláček tak vrátil Jihočechům zasloužené vedení. Po přestávce se trenér hostí Rabušic snažil útočnou hru oživit Micou a Slončíkem a vyrovnání viselo ve vzduchu. Domácim jako by docházely síly, přenechávali hostům stále více prostoru, ale ti toho nedokázali využít.