Zápas SK Dynamo - Most

Fotogalerie

Martin Frantík (asistent trenéra): "Chtěli jsme navázat na úspěšný anglický týden, kdy jsme porazili první Olomouc, remízovali v Ostravě a tři body si odvezli i ze Slavie. Most měl na jaře dobré výsledky a věděli jsme o jejich síle. My jsme se zodpovědně připravovali a chtěli jsme na ně vlítnout, ale to se nám nepodařilo. V první půli měli hosté více ze hry, byli pohyblivější a důraznější. Vypracovali si dvě slibné střely, které zneškodnil brankář Vlk. My jsme se prezentovali jen střelou Nováka, který se uvolnil na hranici vápna. Půle tak byla 0:0.

Poté, co jsme si to v šatně vyříkali, jsme to byli my, kdo udával tempo hry. Byli jsme aktivnější a z toho přišly i šance. Nejprve se při rohu dostal do zakončení Sláma, který z ideální příležitosti hlavou přestřelil. Ke střele se dostal i Smolen, střela však neměla potřebnou přesnost a razanci. Následovala série několika standardních situacích a rohů. Při jednom z nich se prosadil Ometák. Za stavu 1:0 jsme šli dva na jednoho, po přihrávce Svobody se Rein ocitl sám před brankařem, kterého chtěl lobovat, bohužel však neúspěšně. Repa ideálně uvolnil Hojdara, ale jemu radost zkazil krásným zákrokem hostující brankář. A tak přišel trest, kdy pět minut před koncem po naší zbytečné chybě u lajny a následném centru hosté snížili. V závěru jsme si ještě vypracovali tlak, který už k brance nevedl. Za druhou půli jsme si zasloužili vyhrát, ale když vezmeme v potaz celý zápas je remíza asi spravedlivá! "