Zápas SK Dynamo - Opava

Martin Frantík (asistent trenéra): "K našemu prvnímu zápasu na jaře doma jsme přistoupili hodně zodpovědně. A bylo na nás vidět, že nám nervozita ze začátku hodně svazovala nohy. Hosté velmi dobře bránili a chodili jsme do zorganizované obrany, což nám dělalo problémy i přes to jsme si vypracovali dvě dobré šance. Nejprve aktivní Svoboda střílel z první, branku však netrefil. Poté po pěkné akci střílel Leština, brankař ale vyrazil. Přišla 21. minuta, kdy po dlouhém autu do vápna na Bujnovského, který vyhrál hlavu a přihrál na střelu Nitrianskému, která se dostala k Timovi a ten nabídnutou šanci proměnil. Bohužel jsme v zápětí dostali lacinou branku po zaváhání naší obrany a půle tak byla 1:1. Do druhé půle jsme přišli jako vyměnění, dařily se nám akce ze stran a po jedné z nich, kdy centroval Nitrianský, se prosadil na zadní tyči Svoboda. Za tři minuty si Leština všimnul vyběhnutého brankaře a výstavní střelou ze třiceti metrů pod břevno nedal brankaři šanci. Za čtyři minuty se do vápna dostal opět Leština, kdy po krásné akci našel centrem na první tyči Timma, který zvýšil už na 4:1. Jedinou šanci hostů ve druhém poločase zneškodnil dobře chytající Hulík, následovalo několik střel, s kterými si bez problémů poradil. Výsledek upravil na konečných 5:1 střídající Novák, který byl ve správný čas na správném místě. Veledůležité utkání, kdy se bojovalo o záchranu jsme zaslouženě zvládli. Jedinou nepříjemností na vítězství je pohmožděné koleno Bujnovského."