Fotbalisté Českých Budějovic mají před sebou veledůležitý zápas. Úvod sezony se zdál fotbalově lepší než nepovedený začátek loňského ročníku, po čtvrtině sezony mají ale Jihočeši na svém kontě pouze pět bodů, zatímco loni měli tou dobou již bodů sedm. V sobotu od 20:00 nastoupí Dynamo na Střeleckém ostrově proti Jablonci a plný bodový zisk je v podstatě nutností. „Po posledním výkonu v Drnovicích nebereme v sobotu nic jiného než tři body. Vážnost situace si všichni uvědomujeme a uděláme vše pro to, abychom uspěli,“ burcuje do boje kapitán týmu Martin Vozábal.
FK JABLONEC 97
Klub založen: 1945
Trenér: Petr Rada
Hvězdy týmu: Michal Špit

Největší úspěchy: 2x 3. místo (1996 a 1997)

Diváci: 2030.

Sestava Jablonce: Špit - Laštovka, Dosoudil, Hrotek, Loučka (88. Hušek) - Michálek, M. Kordula, Čížek (84. Šenkeřík), Weber (76. Nesvadba) - Smíšek, Klapka

Preview
V posledním utkání Dynama České Budějovice a Jablonce byli nakonec veselejší Severočeši, kteří na svém stadionu vyhráli po zajímavém průběhu utkání 3:2. Ústřední postavou celého utkání byl obránce Hrotek, který se prakticky postaral o vítězství, protože dokázal vstřelit hattrick – všechny branky docílil hlavou. Za Jihočechy se střelecky prosadil nejprve v prvním poločase Gruber a pár minut před koncem snižoval na konečných 3:2 střídající Martin Smíšek.

Jablonec je pro Dynamo tradičním soupeřem, od roku 1981 se oba týmy střetly čtyřiadvacetkrát a jejich bilance je téměř vyrovnaná – Jablonec má na svém kontě 11 výher, Dynamo 10. V samostatné české lize odehrály obě mužstva šestnáct utkání a ani v nejvyšší soutěži se nedá hovořit o týmu, který by byl výrazněji úspěšnější. Jihočechům se proti Jablonci v posledních letech na Střeleckém ostrově náramně daří, v minulém utkání vyhráli 3:0 (trefili se dvakrát Lafata a jednou Sivok) a o sezonu dříve dokonce 4:1 (2x Latka, Lafata, Sedláček – Herzán). Severočeši se na Střeleckém ostrově radovali naposledy v sezoně 1997/98, kdy díky brance Radima Nečase zvítězili 1:0.

Trenér Petr Rada má k dispozici podobný kádr, se kterým skončil v loňském ročníku na desátém místě tabulky. Tým sice opustilo málo hráčů, avšak především zkušených , kteří nastupovali v základní sestavě. Trenér se musel rozloučit s Janem Flachbartem (Zenit Petrohrad), Ondřejem Herzánem (Sparta), Radimem Königem (Olomouc) a mladíčkem Radkem Hochmeistrem (Sparta). V klubu se před začátkem sezony neobjevil žádný nový zkušený fotbalista – na soupisce se objevili mladíci Jan Zelenka, Dosoudil, Loučka, Kotyza a Klapka.

V minulém zápase Jablonce přijel na Střelnici soupeř z nejvěhlasnějších – pražská Slávie. Ve vyrovnaném utkání se domácí dostali do vedení ve 13. minutě díky brance Michálka. Za hosty snižoval o dalších třináct minut později Brazilec Adauto.

Nejzkušenějším hráčem Severočechů je jednoznačně Jozef Weber, který má na svém kontě v současné době 332 ligových utkání. Weber je i s dvaadvaceti góly nejlepším ligovým střelcem současného kádru Jablonce. Druhým nejzkušenějším hráčem je Radek Čížek, který by měl v zápase s Dynamem nastoupit k 150. zápasu v první lize.

Trenér Pavel Tobiáš se bude muset v zápase s Jabloncem obejít bez dvou hráčů základní sestavy. Hrát nemůže Lukáš Adam, který uviděl v zápase s Drnovicemi červenou kartu, a na tribunu se posadí také Jaroslav Chlebek, který má stop za čtyři žluté karty. Fit také není Josef Němec a otazník vysí nad startem Vlada Pončáka, který musel být v Drnovicích pro zranění střídán již po devíti minutách hry.

Zápas Dynam s Jabloncem bude řídit jako hlavní rozhodčí Čecháček, na stranách mu budou asistovat Ondo a Goňa. Čtvrtým rozhodčím bude Adámek a delegátem utkání byl vybrán Noháč. Veledůležité utkání, které může rozhodnout i o osudu trenéra Pavla Tobiáše, začíná v sobotu ve 20:00.