Prakticky po celé utkání bylo Dynamo lepším týmem, ale nebylo mu to nic platné. Příbram se dostala díky Grajciarovi do vedení, srovnat se podařilo Haškovi. Ve druhém poločase bylo pouze jedno mužstvo, avšak prosadila se jen Příbram. V 90. minutě se trefil střídající Slepička a rozhodl o třech bodech pro Příbram.

Hned tři změny udělal trenér David Horejš oproti poslednímu zápasu proti Varnsdorfu. Po karetním trestu se do sestavy vrátil Patrik Čavoš, od prvních minut nastoupili i Mashike a Havel. Pouze na lavičce naopak začali Táborský, Pouček a Vondra. Od úvodních minut se hrálo ofenzivní utkání se střeleckými pokusy na obou stranách. Úplně první se ke střele odhodlal Elvis Mashike, ale skákavý míč napálil nepřesně.

V osmnácté minutě viděl Střelecký ostrov první branku v zápase. Skácel vlétl do vápna, přihrál pod sebe na Grajciara, který neměl problém uklidit míč do sítě – 0:1. Po inkasované brance se černobílí vzepřeli a začali hrát aktivněji. Nitrianský pálil nepříjemně z dálky, Boháč vyboxoval mimo. V 30. minutě se Dynamo dočkalo vyrovnání. Wermke našel Mashikeho, který luxusně uvolnil Filipa Haška, jenž zakončil do prázdné branky – 1:1. Otočit vývoj zápasu mohl Petr Javorek. Prosmýkl se až před Boháče, jenže zakončil těsně vedle.

Úvod druhého poločasu patřil čistě jen domácím, kteří na hřišti vládli a dočkali se i podpory od budějovických fanoušků. Nejprve v šanci selhal Filip Hašek, když nevyužil šikovného obloučku od Petra Javorka. Ještě větší šanci měl tentýž hráč o pár minut později. Roman Wermke přihrál pod sebe a Haškovu střelu dokázal Boháč vyrazit před sebe. Z následného náporu se mohl trefit Mashike, ale hlavičkoval v záklonu a branku soupeře netrefil.

V 73. minutě bylo Dynamo nuceno střídat. Zraněného Wermkeho nahradil Erik Puchel, který měl v dalších minutách možnost přímého kopu. Střelu mířil na bližší tyč, ale trefil jen vyskakující zeď. Po hezké akci se mohl trefit i Mashike, jenže trefil jen beka před sebou a následně příbramská obrana odehrála míč do bezpečí. Jednoznačný tlak nebyl Dynamu nic platný. V 90. minutě přilétl do vápna prudký centr a Miroslav Slepička rozhodl o třech bodech pro Příbram – 1:2.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Jiří Lerch (trenér Dynama): „Věřili jsme, že zlomíme naši nepříznivou sérii. Bohužel se nám to nepovedlo. Nicméně jsme sledovali kvalitní utkání ligové úrovně. Zaskočil nás první gól, ale podařilo se nám vyrovnat. Druhý poločas byl v naší režii, měli jsme řadu šancí, ale trápíme se v zakončení. Fotbalový Bůh nám momentálně není nakloněn.“

Josef Csaplár (trenér Příbrami): „Viděli jsme oboustranně nádherné utkání. Oba týmy si zasloužily vyhrát. Viděl jsem Budějovice hrát všechna poslední utkání a zápas s námi odehrály nejlepší za poslední dobu. My jsme šli za vítězstvím a měli jsme v závěru štěstí. Povedlo se nám rozhodnout poněkolikáté v samotném závěru a jsme šťastní.“