V sobotní odpoledne Dynamo remizovalo v předposledním přípravném utkání na jarní část FORTUNA národní ligy s třetiligovou Chrudimí 1:1. Jihočeši neodehráli dobré utkání, když museli remízový stav zachraňovat až ve druhém poločase. V 68 minutě se trefil Ivo Táborský, skóre utkání otevíral na konci první půle Kopecký.

Na umělé trávě v tréninkovém centru Složiště vyběhla jedenáctka Dynama, která už by se možná mohla podobat tomu, co nastoupí v prvním jarním kole. V předposledním přípravném utkání přijela na jih Čech třetiligová Chrudim. A Východočeši se jako první v zápase osmělili a vyzkoušeli pozornost Zdeňka Křížka v brance. Nepříjemnou střelu obránce Řezníčka vyrazil domácí brankář na roh. Dynamo mělo první poločas slabší, moc šancí si nevytvořilo. V desáté minutě dostal dobrý míč od Klesy Richard Kalod, ale střela z jedničky mu vůbec nesedla. V šestnácté minutě to vypadalo pro domácí velmi nadějně. Ivo Táborský nezištnou přihrávkou našel za obranou Chrudimi úplně volného kapitána Petra Benáta, který podle pomezního sudího však stál v ofsajdu.

V dobré pozici se ocitl i obránce Michal Klesa, když k němu proletěl centr Fundy z levé strany. Pravý obránce černobílých si ale nadvakrát na Mrázka nepřišel. Zřejmě nejhorší moment zápasu přišel po půl hodině hry. Po tvrdém souboji zůstal na zemi ležet Adrián Čermák a s bolavým kotníkem musel své působení v zápase ukončit. Před blížícím se startem soutěže tak přidělal trenérům Dynama hned několik vrásek na čele. V poslední minutě první půle se dokázala Chrudim dostat do vedení. Centr padal do branky a brankář domácích při couvání zakopl, pouze vyrazil balon k Lukáši Kopeckému, který už měl jednoduchou práci – 0:1.

Do druhého poločasu udělal trenér Horejš dvě změny a hra domácích se rázem oživila. Domácí dokázali mnohem častěji držet míč, přehrávat soupeře a dostávat se i do šancí, které pramenily ze hry Chrudimi pod tlakem. První velkou šanci měl zkušený Ivo Táborský, který se po nepřesné rozehrávce Východočechů řítil sám na Mrázka. Pro střelu se nerozhodl, zkusil kličku na slabší nohu, ale brankář jeho úmysly vystihl.

Za necelé dvě minuty už byl Ivo Táborský v zakončení mnohem přesnější. Od střídajícího Jana Hály dostal pas na hranici pokutového území, šikovně se uvolnil a pohodově zavěsil – 1:1. Otočit vývoj utkání mohl Michal Klesa. Po krásné kombinaci na jeden dotek se dostal z pravé strany úplně sám před Mrázka, ale budějovický bek střílel pouze do připraveného chrudimského brankáře. Ještě blíže rozhodující branky byla dvojice Vopat – Matějka, kteří už překonali brankáře, ale míč jim na brankové čáře vykopl jeden z Chrudimských. Celky se tak rozešly smírnou remízou 1:1.

David Horejš (trenér Dynama): "Jsem zklamaný. Zejména co se týče prvního poločasu. Přístup některých hráčů nebyl ideální, pohyb, agresivita, to nám chybělo. Takhle se hrát nedá. Zároveň mě ale potěšilo, že střídající hráči dokázali hru oživit. Potom už měla naše hra kvalitu, už se na to dalo dívat.