Ve druhém vzájemném utkání v sezoně proti Plzni nedokázalo Dynamo bodovat a z Doosan Areny nepřivezlo ani bod. Plzeňští byli po většinu zápasu aktivnějším týmům a díky brankám Kalvacha a Falty si zajistili vítězství. O jedinou přesnou trefu černobílých se postaral Pavel Novák.

V prvním poločase byla na západě Čech aktivnější domácí Plzeň, ale ze své převahy nedokázala vytěžit vedení do druhé části utkání. Už v první minutě nebezpečně pálil Ba Loua, ale Vorel pohotovým zákrokem vyrazil na roh. Ještě o něco blíže k brance měl hlavičkující Aleš Čermák, ale balon namířil jenom doprostřed, kde stál budějovický brankář.

Ve dvacáté deváté minutě se Plzeňští ujali vedení. Míč parádně napálil z voleje Lukáš Kalvach a jeho rána doletěla až do sítě – 1:0. Navýšit vedení mohl Ba Loua, ale jeho pokus s přispěním Vorla zastavila tyč i břevno. Z nenápadné akce se Dynamu podařilo vyrovnat. Na centr Čoliće z pravé stany si naskočil Pavel Novák a bylo srovnáno – 1:1 .

I druhý poločas začala Viktorka aktivně. Už po pár minutách musel nadvakrát zasahovat Vorel, když podržel svůj tým proti střele Čermáka a dorážce Havla. Branková konstrukce tentokrát stála na straně hostů. V další šance se objevil Beauguel, jehož pokus vyrazil gólman Dynama na břevno.

Rozhodnutí přinesla 56. minuta. Ba Loua našel pod sebou Šimona Faltu, který střelou z první vrátil svému týmu vedení – 2:1. Po zbytek utkání si Viktoria hlídala svůj náskok a nepouštěla Dynamo do šancí. Domácí tak získali všechny tři body a Dynamo se vrátilo bez bodů.

Adrian Guľa (trenér Plzně): „Samozřejmě mě vítězství těší. Z mého pohledu velmi solidní výkon ve větší části zápasu. Dostatečně sebevědomé a rychlé od chlapců. Správná reakce na to, že jsme inkasovali těsně před koncem poločasu. Věřím, že tam bylo víc věcí, o které se budeme moci opírat i v dalších zápasech. Po pauze bylo velmi podstatné naskočit nejen herně, ale i výsledkově zpátky do ligy. Před námi jsou další výzvy. Okamžitě po tomto zápase potřebujeme přepnout na pohár (středeční čtvrtfinále s Libercem). Šancí jsme dneska měli hodně, ale míče se od brankové konstrukce odrážely trochu jiným směrem. Jasně, že chceme vyhrávat i v uvozovkách vyšším rozdílem, ale ceníme si tohoto vítězství."

David Horejš (trenér Dynama): „Kdybychom dneska chtěli pomýšlet na body, museli bychom předvést trošku lepší výkon. Plzeň do zápasu vstoupila o hodně líp. Hráli jsme hrozně ustrašeně. Plzeň dobře kombinovala, dostala nás pod tlak, z toho pramenil i první gól, Kalvach to krásně trefil. Do hry jsme se dostali vyrovnávacím gólem do šatny. Kluky jsme o poločase nabádali, abychom trochu změnili způsob hry, nebáli se hrát. Ale dneska jsme měli hrozně jednoduché ztráty v přechodové fázi, kazili jsme strašně moc míčů. Soupeř byl jednoznačně lepší na míči, dobře kombinoval, vytvářel si šance. Je třeba říct, že Plzeň vyhrála zaslouženě, protože měla ještě nějaké možnosti, párkrát nás podržel Vorlis (Vorel), nějaké tyče tam byly."