V zápase o sedmé místo porazili fotbalisté SK České Budějovice druholigový celek Bohemians 5:3. Na trochu divokém výsledku měl největší podíl kanonýr David Lafata, který zaznamenal hattrick, o další dvě branky se postaral David Horejš a nová akvizice v záloze Ivan Dvořák.
V opravdu mrazivém dopoledni se obě mužstva snažila hlavně v úvodu zápasu zahřát neúnavným pobíháním po hřišti. Výkop měli Jihočeši, coby domácí, ale jako tradičně první střelu vyslali zhruba ve 3. minutě k brance jejich protihráči. Gólman Kafka střelu odvrátil na roh, jenž Pražané nezužitkovali. V prvních pěti minutách se Českobudějovickým vůbec nepodařilo dostat k velkému vápnu Klokanů. Až v 6. minutě byl při úniku faulován Lafata a z následné standardky poslal Vozábal míč přímo do zdi, která mu ho vrátila, avšak další střela šla nad branku. V 7. minutě získali Bohemians druhý roh, při jehož rozehrání faulovali Kafku a následně gólmana prověřili přízemní střelou. To už se na hrázce vyrojili fanoušci zelenobílých a ojediněle mužstvo povzbuzovali. Odměnou jim za to byl perfektní únik Baláže, který přihrál nabíhajícím útočníkům do vápna, kde přesnou přihrávku zužitkoval Táborský. 0:1 V následující 12. minutě byli však postupně sraženi k zemi útočící Smíšek s Lafatou a za faul na Lafatu rozhodčí nekompromisně nařídil penaltu. Sám poškozený ji s přehledem proměnil a bylo vyrovnáno na 1:1. Oba týmy, i přes neskutečnou zimu, ožily a bylo se na co dívat. Tentokrát byli první, kdo z oživení těžil, Jihočeši, když byl v 16. minutě opět faulován rychlý Smíšek a rozehranou standardku odvrátili Klokani na rohový kop. Nejvýše vyskočil Dvořák a hlavičkou upravil skóre na 2:1. Hosté se však nenechali zaskočit a při dalším ze svých úniků vytěžili také penaltu. Kafka vystihl směr střely a míč vyrazil, ovšem jen zpátky k Bednářovi, který se již nemýlil, a tak bylo opět vyrovnáno. Bylo až překvapivé, jak se obě mužstva snaží bojovat. Následující minuty přinesly spoustu pokusů o další góly: Horejš poslal přízemní střelu vedle levé tyče, Baláž v souboji s vyběhnuvším Kafkou nastřelil boční síť, vzápětí po chybě Leštiny opět Baláž prověřil pozornost jihočeského gólmana, po faulu na Vozábala zahrávali domácí další standardku, ovšem míč šel jako ve většině případů přímo do zdi. Hra se celkem vyrovnala, kombinace se moc nedařily a obrany pracovaly na obou stranách na jedničku. Až tedy na tu budějovickou, která ve 34. minutě poněkud ztuhla při baletní kreaci Čapka, který hladce prokličkoval mezi stojícími hráči a k všeobecnému překvapení se mu i přes dostatečný prostor nepodařilo zakončit "exhibici" gólem. Kolem 40. minuty se převážně hrálo na jihočeské polovině. Ve 43. minutě zkoušel Dvořák střelu z dálky, ale šla vedle. V závěru prvního poločasu, nastaveného o 1 minutu, zahrávali domácí ještě jednu standardku po faulu na Lafatu a to samé hosté s následujícím rohem, který ovšem lapil Kafka, a tak skóre zůstalo 2:2.
Do druhé půle nastoupili Jihočeši se čtyřmi změnami. Úvod poločasu byl poněkud vlažný a vlažnost setrvala dobrých 10 minut. Ve 47. zahrávali domácí roh, z něhož šla hlavička nad břevno, v 51. vypracoval dobrou šanci pro své spoluhráče Čapek, ale Křížek ji Pražanům zhatil. Než se mužstva trochu rozehřála, byla hra nepřesná a nepohledná. Klokani měli zjevně spadeno na Lafatu, neboť se neustále ocital při jakémkoli náznaku akce na zemi. V 58. minutě Jihočeši získali roh a při zběsilé dokopávané se jim, konkrétně Horejšovi, podařilo získat opět vedení. 3:2. Gól byl okomentován hlučným fandou Bohemians: "Takovejhle gól vám teda přeju!" Bohemians se nadechli k činu, ale jejich standardka po faulu na unikajícího hráče byla odvrácena a následující únik Grubera a spolupráce Vozábala a Lafaty končila čtvrtým gólem. Při této brance muselo každé jihočeské srdce zaplesat. 4:2. V 63. se hostům povedlo zase snížit, když hráči povzbuzeni fanouškem: "Libore, hrrr na ně!" (na kapitána Janáčka, který získal míč), provedli další rychlý únik a Bednářovu přihrávku zužitkoval úplně volný Táborský. 4:3 Jihočechům se však úprava skóre nelíbila, protože záhy s velkou chutí hrající Lafata znovu utekl obráncům a změnil stav na 5:3. Zaznamenal hattrick a právem se mohl řadit k nejlepším mužům na place. Následující minuty přinesly opět několik šancí na obou stranách. Bohemka se přese všechno nevzdávala a koncem zápasu se častěji dostávala k soupeřově brance. Hra se pořád přelévala sem a tam, pár minut se hrálo na půlce Jihočechů, pár minut na půlce Pražanů. Obě mužstva díky faulům měla šance i ze standardek, ale ani jednomu se nepodařilo míč naservírovat ideálně. Na úplném konci utkání se předvedl sólovým únikem Matuszny, ale jeho střela šla těsně vedle. Dohrávalo se překvapivě aktivně, ovšem stav se již neměnil a České Budějovice díky svému nasazení získaly 7. místo, o které se hrálo.

Pavel Tobiáš: "Vizuálně již druhý poločas vypadal dobře, je vidět, že se kluci dostávají do herní pohody. Velmi spokojen jsem s tím, že se začíná dařit útočníkům, Lafata i Matoušek hráli velmi dobře."

Dušan Uhrin ml.: "To byla katastrofa, takhle hrát nelze. Musíme se na to zaměřit a hodně zapracovat."