Teplé slunečné počasí do "azylu" záložního týmu Slavie Praha na hřišti v Horních Počernicích nepřilákalo mnoho diváků. K vidění byl však vcelku pohledný, živý fotbal, který přinesl tři body domácím Sešívaným. Nařízenou penaltu bravurně vyrazil gólman Jakub Kafka, s dorážkou nekrytého Kratochvíla by si ale zřejmě nikdo neporadil. Jihočeši i přes zvýšené úsilí od okamžiku, kdy inkasovali, nakonec nezískali ani bod. Nepřálo jim štěstí a pozorná obrana červenobílých.
Mužstva začala velice aktivně a již v prvních minutách mohl být divák natěšen, že uvidí živý fotbal. Na straně domácích byl hodně vidět Pavel Fořt, na straně druhé hráči záložní řady, nejvíce pak jmenovitě Jan Gruber s Pavlem Grznárem, spolupracující s útočníkem Lubomírem Myšákem, který zase jednou zavítal do svého původního domácího prostředí. Hra se přelévala nahoru a dolů a větší šance dlouho vidět nebylo. Pozorné obrany obou týmů nepouštěly své protihráče blíže než tři metry k šestnáctce.

Díky faulům Sešívaných získali hosté několik standardních situací, jejichž rozehrávačem se stal Grznár a některé z jeho střel byly velmi jedovaté. Ani jedna nenašla však svůj cíl mezi tyčemi, popřípadě pohotově zasáhl gólman Kozáčik. Ve 26. minutě vystrašili černobílou obranu Bauer s Bálkem, ale vsítěný gól neplatil, neboť oba dva stáli v ofsajdu. Po půl hodině tempo trochu ochablo a akce, které alespoň trochu zaváněly gólem, byly nedotažené a plné nepřesností. Soupeři se střídali v převaze - vizitkou Slavie bylo devět rohových kopů, zahrávaných do konce první půle. 34. minuta zabrnkala na nervy fanouškům hostujícího týmu, neboť podle jejich názoru měla být za faul na Tomáše Marušku, který zůstal otřesen ležet v pokutovém území, nařízena penalta.

Ve 38. zahrávali domácí osmý roh, míč byl odvrácen ke Stibůrkovi a ten těsně minul pravou tyč Kafkovy branky. Na druhé straně se blýsknul Aleš Matoušek rychlým únikem a střelou, která vyprášila Kozáčikovi rukavice a Jihočeši získali druhý roh. Nebyl však zahrán ideálně. Pro přesný centr Bauera si v další minutě došel Kafka a nechtěně se srazil s Dobrotkou. Šance se v závěru poločasu vyrojily, ale nic z nich nebylo a diváci úpěli.

Po přestávce, již ve 46. minutě nasadili červenobílí k rychlé akci a mohlo být vymalováno. Parys s Kratochvílem dosprintovali k jihočeské brance a druhý jmenovaný poslal křižnou střelu k pravé tyči, kterou jen těsně nedoběhl Bálek. Na druhé straně se předvedli neméně pohlednou akcí Myšák s Gruberem, který míč napálil prudce po zemi, bohužel jen připravenému Kozáčikovi. Slavia však nakonec sklízela ovoce své bojovnosti. Téměř zrcadlová situace jako v první půli po faulu na Marušku zajistila v 53. minutě Pražanům penaltu po faulu Kladrubského na Fořta. Stibůrek však mířil jen do rukou pozorného Kafky. Gólman Dynama míč vyrazil před sebe, tam ale číhal nikým nehlídaný Kratochvíl a prudkou střelou "pod víko" otevřel skóre - 1:0.

Budějovice se nenechaly gólem zaskočit, naopak zvýšily úsilí, které by vedlo minimálně k vyrovnání. Ironií osudu mohli svůj náskok zvýšit domácí střelou Bálka, jejíž směr měnil k tyči zaléhající Kafka. V 63. minutě mělo Dynamo velkou šanci k úpravě skóre po faulu na Marušku. Ivan Dvořák však mířil vedle levé tyče. Střel přibývalo, jejich směr byl však špatný - ať už pálil Kalivoda nebo Grznár. Hostům se skutečně nedala upřít aktivita, neměli ale štěstí. Slávistická zadní řada pracovala bezchybně. Stejně tak i útočníci domácích nezaháleli - Kafku vystrašili postupně Dubský (nastřelil tyč) a Fořt. Na tichém hřišti se začaly ozývat dosti peprné nadávky, pocházející od hráčů i fandů.

V 80. minutě vybojoval Martin Dobrotka čtvrtý jihočeský roh, odvrácený míč doputoval ke Stanislavovi Rožboudovi, ale jeho centr si zabral Kozáčik. Pražané posledních deset minut vyloženě dohrávali a bránili jednobrankový náskok. Poslední šanci k vyrovnání získali černobílí po faulu na Grubera, kdy krásná Grznárova střela skrz zeď letěla opět těsně mimo. A tak se Slavia radovala ze tří bodů.