Dynamo muselo na půdě nováčka soutěže dvakrát dotahovat a nakonec si veze z východu Čech jeden bod. Domácí nejprve vedli díky Šípkovi, za Dynamo srovnával Kladrubský. Ve druhé půli se za Chrudim trefil Řezníček, na což reagoval Ledecký. Utkání tak skončilo nerozhodnou remízou 2:2.

Oproti minulému utkání s Hradcem udělal trenér David Horejš jedinou změnu. Ofenzivního záložníka Petera Grajciara nahradil Patrik Čavoš. Do vedení se dostalo Dynamo už v šesté minutě, ale z branky se neradovalo dlouho. Po centru Kladrubského a následné hlavičky Ledeckého sudí zapískal ofsajd. O dvě minuty později přišla velká příležitost pro domácí. Sudí Hrubeš totiž nařídil pokutový kop.

Míče se ujal Jakub Šípek a nekompromisní ranou zavěsil – 1:0. Zvýšit mohl Ondřej Kesner, ovšem v dobré příležitosti minul. V závěru se dočkali pokutového kopu i Budějovičtí. Ve vápně fauloval brankář Mrázek a Dynamo mohlo srovnat. To se podařilo Jiřímu Kladrubskému, který se zachoval jako správný kapitán a vrátil svůj tým do hry o body – 1:1.

Do druhého poločasu vlétlo Dynamo naplno. Hned v první minutě vystřelil Filip Havelka a orazítkoval břevno chrudimské branky. Vedení domácím vrátil Vojtěch Řezníček. Opřel se do míče z voleje a povedenou ranou rozjásal domácí fanoušky – 2:1. Dvacet minut před koncem přišel na hřiště Peter Grajciar a nakonec se postaral i o další vyrovnání. Jeho centru využil David Ledecký a bylo to 2:2.

Pro domácí následně přišla velká nepříjemnost. Kvůli zranění nemohl pokračovat brankář Mrázek a do branky musel náhradní gólman Zíma. Dynamo mělo ve druhé půli převahu, ale rozhodující gól už vstřelit nedokázalo. Na hřišti nováčka z Chrudimi se tak muselo spokojit s jedním bodem.

David Horejš (trenér Dynama): "Jsme zklamaní, protože jsme v Chrudimi přišli zbytečně o dva body. Bylo to ale naší vlastní vinou. My jsme do toho utkání špatně vstoupili, byli jsme takoví ospalí. Domácí dali gól z penalty, i když jsme pak byli více na míči a byli jsme více na míči, bránu soupeře jsme příliš neohrozili. Přesto bylo pro nás velice dobré, že jsme do poločasu dokázali srovnat. O přestávce jsme si řekli, že musíme hodně přidat a že se naše hra musí zlepšit. Určitě se to zlepšilo, jenže my tam pak podcenili jednoduchou situaci u půlící čáry, následovala standardka a domácí nádherně trefili odražený balon. Poté za stavu 2:2 máme takový ten tlak bez šancí. Zápas skončil nerozhodně po našich hloupých a stupidních chybách. Tím ale nechci snižovat výkon domácích, který byl velmi dobrý."