První zápas Českých Budějovic na zimním turnaji v Horních Počernicích skončil prohrou. Xaverovští opět dokázali, že se na svém domácím hřišti jen tak porazit nenechají a už v prvním poločase nadělili našemu týmu tři ukázkové góly. Mrazivé odpoledne jim ani moc nevadilo a diváci mohli být relativně spokojeni.
Výkop měli domácí, kteří již od začátku začali velmi aktivně, a tak záhy vyslali na brankáře Kafku první střelu, která šla těsně nad levý roh branky. Sice to vypadalo, že hra bude docela vyrovnaná, ale již v 5. minutě bylo jasné, že Xaverov bude mít více ze hry. Díky nepozornosti v obraně se totiž z ničeho dočkali Xaverovští prvního gólu a obránci ČB jenom koukali. Myšák se radoval poprvé - 1:0. Domácí povzbuzeni gólem předvedli sérii nebezpečných centrů a přihrávek, kterou již obrana pohlídala. Aleš Matoušek na výletě ztroskotal na zadáctvu Xaverova, neboť se jich před brankáře sešikovalo hned šest. Ve 13. minutě opět předváděl Xaverov útočnou akci, z níž poslední střela šla mimo branku. Poté se skoro 5 minut hrála vyloženě "zaháněná" mezi šestnáctkami. Ve 20. minutě se Myšák radoval podruhé, když z další nevinné akce po rozehrané standardce obloučkem přehodil Davida Horejše a míč krásně zapadl do středu zívající branky - 2:0. Xaverov to zjevně na Budějovice, a k tomu na domácím hřišti, umí. Ve 21. se však zdařilo i na straně modrých, respektive českobudějovických, když rychlá přihrávka Plocka našla rozeběhnutého Jardu Chlebka, který chladnokrevně propálil po zemi vše, co mu stálo v cestě, a snížil na 2:1. Ve 26. minutě se mohlo skóre opět měnit - ve prospěch domácích - ale tentokrát obrana hostů zapracovala, i když to bylo "o fous". Od střídačky se pak ozval pokyn trenéra Tobiáše: "Proberte se už!". Probral se hlavně Jaroslav Chlebek, který byl nejlepším mužem na hřišti a zkoušel brankářův postřeh různými střelami z dálky. Aby se to nepletlo, ve 30. minutě zahrával Xaverov roh a míč, krásně umístěný přímo na hlavu Csölleho, zapadl do branky 3:1. Ve 34. mohli Budějovičtí stav změnit, když rozehráli po ose Matoušek - Kulič - Plocek zajímavou akci, ovšem Plocek se podle oka rozhodčího nacházel v ofsajdu. Hostům se příliš nedařila kombinace a přihrávky byly nepřesné. Konec poločasu přinesl pár zajímavých pokusů na obou stranách, ovšem mužstva bránila v šesti a Xaverovští byli lapeni v ofsajdu. Pomezní rozhodčí byl počastován výtkou: "Co jééé, vždyť to hrál na křídlo, ne?!". Záhy nastala 45. minuta a hlavní rozhodčí pískl konec. Do druhého poločasu nastoupili Budějovičtí s šesti novými muži na hřišti. Také začalo sněžit, což zvýšilo kluzibilitu terénu a v 52. minutě dostal přednost červený míč před bílým. V 54. se dostal k míči Plocek a vyslal na branku slušnou střelu, ovšem mimo. V 57. hasil útok domácích vyběhnuvší Křížek a v 58. zachránil Budějovice před dalším inkasovaným gólem právě klouzající terén. Dobrých pět minut se zase nic nedělo, kromě toho, že hustě padal sníh. Bohužel se ale hrálo většinou na budějovické polovině. V 66. se však po úniku Jihočechů kopala penalta, když si Xaverovští vyšlápli na Smíška. Sivok ji proměnil a hned to vypadalo radostněji - 3:2. Oba týmy totiž ožily. Křížek ubránil svou svatyni dvěma pohotovými zákroky a na druhé straně vyslal k brankáři jakýsi pokus Zapoměl. V 75. bylo na hřišti slyšet velmi hlasité příkazy trenéra domácích, kterému se nelíbilo, že nechávají Budějovickým příliš mnoho prostoru. Xaverov měl však oporu ve svém neandrtálsky řvoucím fanouškovi, který tým povzbuzoval halasem: "Jedééém, jedééém!", a tak jeli. Standardku po faulu však zahráli přímo do zdi. V 82. přestalo sněžit. Na hřišti se neměnilo nic. Jenom se začalo víc faulovat, což odnesl hlavně Aleš Matoušek. Hendrych za faul obdržel žlutou kartu a rozhodčí Matouškovi nařídil, ať jde "umřít" za lajnu, aby se mohlo pokračovat ve hře. Vzápětí byl na druhé straně skolen Plocek a domácímu fandovi to nebylo moc po chuti, neboť se ozval slovy: "Teďko budete zdržovat, na konci, ne?!". Trenér Tobiáš udělil pár pokynů obraně. Nastavovala se jedna minuta. A protože ani poslední standardku Xaverova nehodlal Křížek za svá záda pustit, zůstalo skóre 3:2.

Miloslav Machálek si pochvaloval: "Bylo vidět, že jsou hráči i na startu zimního tréninkového období dobře připraveni. Zápas měl velice dobrou kvalitu."

Pavel Tobiáš se zlobil: "Začali jsme chladně, soupeř byl agresivnější. Pomohl nám až příchod nových hráčů ve druhém poločase."