Druhé utkání na soustředění v tureckém Beleku mají za sebou fotbalisté Českých Budějovic. Po maďarském Vasasu se jim postavil do cesty třetí tým polské nejvyšší soutěže z Widzewu Lodž. Dynamo srazil čtyřmi brankami už v prvním poločase, ve druhém už se skóre neměnilo.

České Budějovice po těsné porážce s Vasasem doufalo, že na soustředění v Turecku potrápí také Widzew Lodž. Tomu zatím v tabulce polské Ekstraklasy patří třetí místo a prezentuje se velice dobrým fotbalem. Což Dynamo v zápase zjistilo. O první zajímavější situaci se sice postarali Jihočeši, po pouhých pár minutách se skácel ve vápně soupeře Jakub Švec, rozhodčí ale na penaltový puntík neukázal.

A tak dostal příležitost polský tým. V 17. minutě se skóre měnilo poprvé a zasloužil se o to Jordi Sanchez. Ještě hůře bylo z pohledu českobudějovického klubu za další čtyři minuty, kdy se poprvé v zápase prosadil Bartlomiej Pawlowski. Ten měl v prvních 45 minutách formu jako hrom, do sítě Dynama totiž dokázal procpat ještě dvakrát, přesněji ve 35. a 43. minutě a jeho tým tak díky jeho „one man show“ končil poločas s výrazným náskokem.

Trenéři Nikl se Zápotočným se rozhodli sestavu ve druhém poločase pozměnit a poprvé od jeho příchodu poslali na hřiště také nového nigérijského útočníka Quadriho Adedirana. Ten hýřil aktivitou, pracoval s balonem a střílel. Ani jemu se ale nepodařilo skóre zápasu zvrátit. Dynamo, které v zápase šetřilo některé opory, prohrálo s Widzewem Lodž 0:4.


Ohlasy trenérů

Marek Nikl (trenér Dynama): „Z pohledu herních věcí jsme si poradili lépe se prvním poločasem než s druhým. Sice jsme dostali čtyři góly, což něco ukazuje a není to v pořádku, ale ve druhém poločase to nebylo dobré. Nedostali jsme gól, ale bylo to málo. Nebyli jsme nebezpeční v soupeřově šestnáctce. Výsledky v přípravě dobré nejsou, ale jsme na to zvyklí už z Příbrami, kde to bylo podobné. Určitě se nenecháme rozhodit, vím, že budeme daleko lepší.“