V prvním ligovém kole se Dynamu vůbec nedařilo a na Střeleckém ostrově vysoko prohrál s mistrem uplynulé sezony ze Slavie Praha. Sešívaní nasázeli v prvním i druhém poločase tři branky a odvezli si tak výhru o šest branek. V dalším kole hrají černobílí na hřišti Baníku Ostrava.

Stejně jako v generálce, tak ani v prvním ligovém kole se Dynamu nepodařil vstup do utkání. Už v první minutě Jihočeši inkasovali, protože Ševčík poslal míč za obranu, kde číhal Stanislav Tecl a rychlou střelou na přední tyč otevřel skóre utkání – 0:1. Ani druhá branka na sebe nedala dlouho čekat. Rohový kop od Nicolae Stanciu prodloužil Lukáš Provod na volného Jana Bořila, který nekompromisně napálil míč do sítě.

Vrátit Dynamo do zápasu mohl Jánošík, ale jeho střelu dokázal vytáhnout dobrým zákrokem Ondřej Kolář. Neuběhla ani půl hodina hry a slávisté se prosadili znovu. Stanciu našel dlouhým pasem Stanislava Tecla, který si přesnou střelou připsal druhou branku v zápase – 0:3.

Do druhého poločasu udělal domácí trenér dvě změny, ale i nadále se dařilo více hostům. V 59. minutě se k odraženému míči dostal Lukáš Masopust a zkušeně zakončil do odkryté branky – 0:4. Hattricku se v utkání dočkal slávistický útočník Stanislav Tecl, když využil dobrého pasu od Petra Ševčíka – 0:5.

Střelecky se v utkání dařilo jenom hostům, kteří dokázali přidat i šestou branku. Necelých pět minut před koncem se k dorážce střely Olayinky dostal střídající Tomáš Holeš, který napasoval míč pod břevno – 0:6. Dynamu se tak vstup do nové sezony nepovedl.

David Horejš (trenér Dynama): „Zápas se mi hodnotí těžko. Těšili jsme se na to, ale je to velké zklamání. Chyby, které jsme udělali, dokázala Slavia potrestala. Chtěli jsme, aby náš výkon byl zodpovědný a organizovaný, což se nám nepovedlo. První tři branky, co jsme dostali, byly po hrubých individuálních chybách. To nás mrzí ze všeho nejvíce. Soupeř byl po všech směrech lepší. Odehráli jsme špatné utkání, nezvládli jsme ho."

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): „Měli jsme snový vstup do zápasu. Trefili jsme se z první akce a z první standardky. Až na pár detailů jsme v dobrém výkonu pokračovali. Soupeře jsme donutili, aby s námi hrál nahoru a dolů, což nám vyhovovalo. Začátek zápasu byl klíčový."