V 25. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítalo Dynamo na Střeleckém ostrově Sokolov a bodový zisk se nerodil lehce. Černobílí to přesto zvládli a díky brance Petera Grajciara z prvního poločasu získali tři body a připsali si tak už dvanáctou výhru v řadě za sebou. Další kolo čeká na svěřence Davida Horejše už v pátek, kdy budou hrát na hřišti Hradce Králové.

Do sestavy domácích se dle očekávání vrátil univerzál Lukáš Provod, který se v základní jedenáctce objevil na pozici levého záložníka. Hosté po výhře nad Vlašimí sestavu nezměnili. Už v páté minutě zápasu se museli Sokolovští pěkně vyděsit, jelikož centr Helešice doputoval až k Martanovi, který zblízka přestřelil. Jinak nabídly první minuty utkání spíše obezřetnější podívanou, kdy se šance neobjevovaly ani na jedné straně.

Jediným úspěšným střelcem prvního poločasu se stal zkušený středopolař Dynama Peter Grajciar. Ve 23. minutě z dálky protáhl Dvořáka, ale úspěšný nebyl. O sedm minut později byl v o dost lepší pozici, přestože zakončoval slabší nohou. Zamířil však velice přesně a mohl se radovat z úvodní branky zápasu – 1:0. Vyrovnání mohl obstarat Hlavatý, jenže nejprve rozvlnil pouze boční síť a o pár minut později zakončil nepřesně.

Do druhého poločasu vstoupil aktivněji Sokolov a domácí brankář Staněk musel vytáhnout dva těžké zákroky. Pokus aktivního Hlavatého vyrazil na roh, po kterém hlavičkoval Mejdr a budějovický gólman se znovu činil. Klíčový moment celého zápasu mohl přijít v 53. minutě. Po velké hrubce v rozehrávce se sám na Dvořáka řítil David Ledecký, jenže těsně před vápnem ho dostihl jeden z obránců a ze šance sešlo. Domácí kanonýr se ještě dožadoval faulu, ale sudí Královec nesouhlasil.

Šanci na reparát měl po nadýchaném centru od Jiřího Kladrubského, avšak hlavičkoval nad břevno. Další střelecký pokus vyslal nejlepší střelec soutěže pět minut před koncem, jenže trefil jen svého spoluhráče a sokolovský brankář Dvořák tak mohl zůstat v klidu. Sokolov se o vyrovnání snažil především po centrech do vápna, jenže většinu z nich zlikvidoval Staněk a o ostatní se postarala stoperská dvojice. Dynamo tak uhájilo všechny tři body a postup do nejvyšší soutěže bude mít na dosah už v příštím kole.

David Horejš (trenér Dynama): „Získali jsme velice důležité tři body. V prvním poločase jsme hráli velice dobře, díky Petru Grajciarovi jsme dali krásný gól a vedli. Ve druhé půli byl Sokolov lepší, to musíme uznat. Vyhrál šťastnější tým. Nás asi svazovala možnost odskočit na dvanáct bodů. Utkání jsme zvládli, tým ukázal velkou vnitřní sílu. Obrovsky nám pomohli i diváci, kteří nás strhli. Ještě nic jistého není, ale výrazně jsme se přiblížili našemu cíli.“

Vítězslav Hejret (trenér Sokolova): „Šli jsme do zápasu s vědomím stabilní a kvalitní formou nejlepšímu týmu soutěže. Ale dobře jsme se na zápas připravili, naše taktika byla účinná. V defenzivní i v přechodové fázi jsme to zvládli, rozhodla Grajciarova povedená střela slabší nohou. Náš výkon ale gradoval. Dostávali jsme se i do mezihry, ale své šance jsme nevyužili. Získali jsme převahu, ale bohužel jsme se gólově neprosadili. Odjíždíme bez bodů, jsme zklamaní.“