První utkání skupiny o účast v pohárech vyhráli fotbalisté Mladé Boleslavi 2:1. V utkání dvou rozdílných poločasů hostům patřil ten první, ve kterém se dostali do vedení 1:0. Druhý ale ovládli domácí. Ti dokázali zápas po zranění a odstoupení Tomáše Sivoka skóre otočit a do sobotní odvety si nesou mírný náskok.

Bez gólmana Jaroslava Drobného, ale za to v sestavě s Tomášem Sivokem, na lavičce s Davidem Ledeckým a v bráně se Zdeňkem Křížkem nastoupilo Dynamo k prvnímu utkání o účast v evropských pohárech v Mladé Boleslavi.

Důležitý zápas o možnost zahrát si o poháry začaly oba celky hodně opatrně. Dlouho se hrálo od vápna k vápnu bez výraznějších příležitostí. Ta první přišla až ve 14. minutě a hned byla gólová. Karol Mészáros odcentroval z pravé strany přes bránícího hráče a jeho přetažený centr dokázal hlavou poslat za záda gólmana Šedy Pavel Novák. – 0:1. V prvním poločase bylo Dynamo lepší než domácí celek. Jeho jedinou světlou výjimkou byla hned 20. minuta. To Zelený na levé straně zrychlil hru, střelu domácích zastavil rukou ve vápně Talovierov a Budínský šel kopat penaltu. Poslal prudký balon do levého horního rohu, ale branku netrefil. Hosté byli aktivnější, hráli v pohodě. Domácí si připsali ještě jednu velkou šanci, kdy Budínský nabíjel na hranici vápna Ladrovi, ale ten střílel nad. Posledních patnáct minut první půle patřilo Jihočechům. Ve 26. minutě před Schranzem zachraňoval Šeda. Podobně dobře domácí gólman vyběhl i ve 35. minutě, kdy Schranz vysunul na pravé straně Čoliče, ale ten míč o kousek nestihl. Ve 38. minutě Novák našel centrem ve vápně Schranze, ale jeho hlava skončila těsně vedle. A další velkou šanci měli hosté ve 45. minutě. Čavoš dostal balon před šestnáctkou. Opřel se do něho a nebýt zásahu obránce Tatajeva, zřejmě mohl slavit.

Druhý poločas začali aktivněji hráči Mladé Boleslavi, kteří se snažili využít faktu, že hostující kouč musel pro zranění stáhnout zkušeného Tomáše Sivoka. Aktivita se domácímu celku mohla vyplatit třeba tím, že v 52. minutě dostal od Ladry přesně na penaltu nahrávku Budínský a orazítkoval jen břevno branky Zdeňka Křížka. Hosté se osmělili po hodině hry. V 63. minutě po rychlém brejku zblokoval Čoličovu nahrávku do šance na Schranze Tatajev. O minutu později si zase gólman Šeda bez větších potíží poradil se střelou Šulce. Od šedesáté minuty nabrala hra celkem na obrátkách. Bohužel pro hosty se diváci dočkali dalšího gólu a to do brány Jihočechů. V 66. minutě dokázal Wágner, který hru v průběhu zápasu výrazně oživil, udržet balon. Posunul ho doprava na volného Ladru, který si počkal až kolem něho prolétne padající Novák, a pak křižnou střelou na zadní tyč nedal Křížkovi šanci – 1:1. Boleslav v tu chvíli polila živá voda. Další šance na sebe nenechala dlouho čekat. Fulnek si zaběhl za Talovierova a zkoušel to podobně jako Ladra na zadní tyč, ale nedal. Boleslav v závěru zápasu hodně tlačila. Měla před Křížkem několik závarů, ze kterých ale nic nevytěžila. V 88. minutě pak unikal domácím bekům Šulc, ale jeho postup na branku a následnou střelu zblokovala obrana. V 88. minutě pokazil balon Ledecký. Namazal domácím do brejku, Zelený posunul na malé vápno na Maška a ten neomylně skóroval. – 2:1. Ve čtvrté minutě nastavení kopal trestňák Čolič, ale vysoko přestřelil a to byla poslední šance duelu.

David Horejš (trenér Dynama): "Do utkání jsme vstoupili velice dobře. Přijeli jsme sem s tím, že budeme chtít hrát aktivně, abychom vstřelili branku, protože při pohárové matematice znamená branka na hřišti soupeře strašně moc. Podařilo se nám jít do vedení. Samozřejmě jsme tam přežili penaltu, ale myslím si, že jsme první poločas sehráli velmi dobře, drželi jsme balon, to co jsme chtěli, soupeře jsme drželi daleko od naší brány, byli jsme aktivní na míči. První poločas byl z naší strany velmi dobrý, s tím jsme do zápasu šli. Druhý poločas jsme nezačali vůbec špatně, ale projevila se naše nezkušenost. V přechodu se otevírala okna, protože Boleslav potřebovala dát doma branku, takže jsme čekali na brejkové situace, ty možnosti jsme tam měli. Bohužel jsme tam měli laciné ztráty, které nás pak stály branky. Hlavně druhá branka, kdy na půlce neudržíme jednoduchý míč. Místo toho, abychom ho podrželi, ztratíme ho a soupeř to potrestá. Samozřejmě nás mrzí, že jsme to nedotáhli alespoň do remízy. Jsme v poločase, série je furt otevřená. Uděláme všechno pro to, abychom doma sérii zvládli."

Josef Weber (trenér Ml. Boleslavi): "Už v první půli jsme měli pasáž kolem té penalty, kde jsme se zlepšili. Ve druhé půli náš tlak gradoval. Vyhrát jsme si zasloužili. Přispělo k tomu střídání Tomáše Wágnera i Tomáše Maška. Je to takový náš žolík. Dal gól minule a dneska znova. Je po dlouhém zranění, musíme s ním pracovat opatrně, ale ta naše jarní nepohoda se na něm podepisuje nejméně. Ve druhé půli byla naše hra v pořádku. V prvním nám tohle všechno chybělo. Po přestávce jsem na našich hráčích viděl vášeň a radost z fotbalu, což se mi líbilo."